Голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, меддопомоги і медстрахування Михайло Радуцький анонсував прийняття рішення про легалізацію медичного канабісу. При цьому додав, що питання ретельно вивчатимуть.
"Вважаємо, що медичний канабіс повинен стати доступним у країні, але ми не хочемо поспішати з цим питанням... Не обіцяємо це зробити у турборежимі – ми будемо дуже ретельно вивчати, щоб, не дай боже, не зробити помилок. Не чекайте від нас швидкого рішення, але рішення буде, і ця ініціатива точно не є поганою для країни", - сказав він на брифінгу.
Зараз на розгляді комітету знаходяться кілька законопроєктів про застосування медичного канабісу.
Своєю чергою, лідер президентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія назвав легалізацію медичного канабісу гарною ініціативою: "Це треба зробити, тому що два мільйони людей в Україні щодня відчувають біль".
Як повідомлялося, нова міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька має намір продовжити ініціативи Уляни Супрун з легалізації в Україні медичного канабісу.
За словами Супрун, легалізацію використання марихуани в медичних цілях блокував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, легалізацію погодили СБУ, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів та Міністерство охорони здоров'я, а МВС відмовилося це робити.
Як зазначила у своєму інтерв'ю для DT.UA почесний професор фармакології в Інституті вивчення лікарських засобів в Єврейському університеті Естер Шохамі, канабіс набагато краще багатьох інших болезаспокійливих препаратів. Адже знеболюючі засоби часто бувають опіоїдними - токсичними, які мають страшні побічні ефекти. За словами Шохамі, вони викликають звикання і досить часті передозування. У той же час, канабіс практично незамінний при онкологічних та низці неврологічних захворювань.
Детальніше про фармакологічні властивості канабісу читайте у матеріалі Юлії Беляч "Естер Шохамі: "Я впевнена, що з часом дедалі більше лікарів призначатимуть канабіс як знеболююче"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".