Рада Європи вимагає розслідування порушення прав людини в Криму

Поділитися
Рада Європи критикує порушення прав людини в Криму
У Євросоюзі відзначили тиск на ЗМІ і правозахисних організацій у Криму.

У доповіді комісара з прав людини Нілу Муйжниекса повідомляється про загибелі та зникнення громадських активістів у Криму, а також тиску на ЗМІ та правозахисні організації.

Комісар з прав людини Ради Європи Ніл Муйжнієкс представив у понеділок, 27 жовтня, доповідь про порушення прав людини в Криму. Документ, складений за підсумками зустрічей з міжнародними організаціями та правозахисниками в Києві, Москві і Криму, опублікований на сайті Ради Європи.

У доповіді, зокрема, йдеться про загибель і зникнення громадських активістів у Криму. Муйжніекс згадує 39-річного кримського татарина Решата Аметова, якого востаннє бачили під час протестної акції в Сімферополі 3 березня 2014 року. Тоді він був затриманий трьома чоловіками в куртках захисного кольору. Через близько двох тижнів тіло Аметова зі слідами насильства було знайдено в 67 кілометрах на схід від Сімферополя.

Читайте також: Греко-католицька церква в Криму опинилася під загрозою ліквідації

Крім того, у доповіді описаний випадок 16-річного Марка Іванюка, який загинув за нез'ясованих обставин на трасі Чорноморське - Оленівка 21 квітня 2014 року. Мати загиблого припускала, що в його вбивстві замішана поліція. Комісар Ради Європи описує також викрадення цивільних активістів Леоніда Коржа, Тимура Шаймарданова та Сейрана Зинединова в травні 2014 року.

В ході поїздки Ніл Муйжнієкс обговорював ситуацію з національними меншинами в Криму. Згідно з його інформацією, у регіоні проходять обшуки в мусульманських релігійних організаціях, а також у фірмах і приватних будинках, що належать кримським татарам. Крім того, колишньому і нинішньому головам Меджлісу Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову заборонили в'їзд до Криму.

Представник ЄС зазначив тиск на ЗМІ та правозахисні організації. Він також виступив за розформування сил самооборони і кримінальне переслідування тих їх представників, які були причетні до порушень прав людини та інших злочинів.

Нагадаємо, що всього за час окупації Криму безвісти пропали близько двох десятків кримських татар.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі