Верховна Рада внесла зміни до статті 28 закону "Про телебачення і радіомовлення". Законопроект №2766 в цілому підтримали 229 народних депутатів.
Прийнятим законом встановлюється, що ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 07:00 і 23:00 повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними програмами:
- передачі європейського виробництва, а також США і Канади повинні становити не менше 70% загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50% загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва;
- у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50% загального щотижневого обсягу мовлення.
Передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або кількома юридичними особами - резидентами країн, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне мовлення.
"У випадку, якщо передача створена на замовлення або за участі однієї або декількох юридичних осіб - резидентів країни, що визнана Верховною Радою України державою-агресором (державою-окупантом), така передача не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва", - йдеться в прийнятому законі.
Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, на даний час частка передач українського та європейського виробництва повинна складати не менше 80%. Однак це положення закону фактично не виконується, оскільки в українському законодавстві відсутнє визначення поняття "програми європейського виробництва". Тому законом вводиться формальний критерій, який дозволить чітко визначити передачі європейського виробництва.
"Слід зазначити, що українські програми, телепередачі є європейськими в розумінні Конвенції", - йдеться в пояснювальній записці.
У березні Верховна Рада внесла зміни в закон про захист інформаційного телерадіопростору України, закривши лазівку для фільмів і серіалів країни-агресора. В закон була внесена поправка: заборонені російські фільми і серіали, які вперше були продемонстровані після 1 січня 2014 року.