Рада повернула селу Махнівка на Чернігівщині історичну назву

Поділитися
Рада повернула селу Махнівка на Чернігівщині історичну назву З мапи України стерли ще одну Петрівку © 0462.ua
Село Петрівка в 1927 році назвали на честь якогось Петра Дзибала, який був причетний до встановлення комуністичного режиму на Чернігівщині. Історики рекомендували повернути Махновку.

Верховна Рада прийняла ще дві постанови про перейменування населених пунктів за законом про заборону пропаганди комуністичної і нацистської символіки.

Постановою №4907перейменовані: селище Комсомольське Миколаївського району Миколаївської області на селище Благодарівка; селище Красне Знам'я Снігурівського району Миколаївської області на селище Любомирівка; селище міського типу Комінтернівське Комінтернівського району Одеської області на селище міського типу Доброслав; Комінтернівський район Одеської області на Лиманський район; село Жовтневе Близнюківського району Харківської області на село Верхове.

Постановою №4651перейменовані: село Жовтневе Хустського району Закарпатської області на село Забереж; село Червонознам'янка Іванівського району Одеської області на село Знам'янка; село Петрівка Борзнянського району Чернігівської області на село Махнівка.

Як наголошується в пояснювальній записці, селу Петрівка повернуто історичну назву за рекомендацією Українського інституту національної пам'яті. За інформацією Інституту, в 1927 році, в ході святкування 10-ї річниці жовтневого перевороту, село Махнівка було перейменовано на село Петрівка на честь Петра Дзибала, який був причетний до встановлення радянської влади на Чернігівщині. Вперше село Махнівка згадується в літописах початку 17 століття.

"При розгляді питання була врахована інформація, що Петровська сільська рада Борзнянського району Чернігівської області у шестимісячний строк з дня набрання чинності закону у встановленому порядку не провів громадські слухання і не подав на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо перейменування села Петрівка, назва якого містить символіку комуністичного тоталітарного режиму", - йдеться в пояснювальній записці Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" набрав чинності 21 травня 2015 року. Місцеві громади повинні були до 21 листопада 2015 року визначитися з новими назвами міст, які підлягають перейменуванню, в іншому разі рішення приймає Верховна Рада.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі