Рада наблизила законодавство України до європейського по техрегламентах

Поділитися
Рада наблизила законодавство України до європейського по техрегламентах Верховна Рада України прийняла євроінтеграційний закон по стандартизації та сертифікації © sm.od.ua
Парламент прийняв закон, що дозволяє усунути невідповідності в національному законодавстві та бар'єри в торгівлі з ЄС.

Верховна Рада ухвалила закон "Про технічні регламентах та оцінку відповідності", який поступово приведе українське законодавство та стандарти до європейських.

За законопроект №1065 в четвер, 15 січня, проголосував 251 народний депутат.

Авторами законопроекту виступили депутати Олександра Кужель та Оксана Продан, які готували проект закону спільно з експертами у сфері стандартизації та європейського законодавства.

Як пояснює координатор інформаційної кампанії "Сильніше разом!" Любов Акуленко, "це - третій і останній основоположний закон, необхідний для усунення бар'єрів для торгівлі промисловими товарами між Україною та ЄС".

"За два з них - про стандартизації та метрології - вже проголосували депутати попереднього скликання", - пояснила вона "Українській правді".

Зараз для того, щоб українська продукція потрапила на європейський ринок, її потрібно сертифікувати в якійсь із країн ЄС, що дорого коштує і зменшує конкурентоспроможність товарів з України на ринках ЄС.

"Коли Україна гармонізує своє законодавство і стандарти з європейськими та укладе з ЄС відповідну угоду, всі документи і сертифікати можна буде отримати в Україні: дешевше і простіше. І відразу, без будь-яких додаткових перевірок і перешкод, продавати в Євросоюзі", - роз'яснює експерт.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту на сайті Верховної Ради, документ розроблено у відповідності з вимогами СОТ, і в ньому уніфіковані правові та організаційні основи розробки, прийняття та застосування технічних стандартів, регламентів та процедур оцінки відповідності.

Крім іншого, також наголошується, що закон дозволить якісно адаптувати національне законодавство до законодавства Європейського союзу.

До цього різні документи серед законів і постанов Кабміну, які регулюють стандартизацію та оцінку відповідності, дублювалися або не узгоджувалися між собою. Також в нинішніх документах українського законодавства не були враховані вимоги актів "Нового та глобального підходу" - зводу ключових директив Євросоюзу, необхідних для процедури сертифікації на ринку ЄС.

Як додають у "Европравді", прийняття цього закону забезпечить виконання Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів із ЄС (Agreement on conformity assessment and acceptance of industrial products; угода АССА). Впровадження такого документа забезпечить безперешкодний вихід виробників на європейський ринок.

Ще в листопаді 2013 року повідомлялося, що, згідно з угодою про асоціацію, Україні протягом десяти років належить впровадити 400 регламентів і директив ЄС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі