Путін змінює підхід до війни. В найближчі пів року РФ намагатиметься перехопити ініціативу на фронті — аналітики

Поділитися
Путін змінює підхід до війни. В найближчі пів року РФ намагатиметься перехопити ініціативу на фронті — аналітики © Міноборони Росії / Telegram
Росіяни збираються розширювати армію, реформувати військо та оновлювати оборонно-промислову базу. А Путін на тлі зростання підтримки війни централізує у своїх руках контроль над її веденням. 

Росія в найближчі пів року, ймовірно, буде намагатися припинити хвилю успіхів ЗСУ на фронті та перехопити ініціативу у війні. Станом на сьогодні після 11 місяців повномасштабного вторгнення РФ так і не змогла досягти жодної зі своїх оперативних цілей, але навіть попри це зупиняти війну Кремль не планує, йдеться в останньому звіті Інституту вивчення війни США.

"Російським військам не вдалося захопити Київ, а також Донецьку та Луганську області, утримати завоювання в Харківській області чи стратегічне місто Херсон. Російська повітряно-ракетна кампанія, націлена на критично важливу інфраструктуру України під проводом генерала армії Сєргєя Суровікіна наприкінці 2022 року також не спричинила значних оперативних наслідків або деморалізації українського суспільства, чого, ймовірно, прагнув Кремль, - йдеться у звіті. -  Путін і високопосадовці Кремля продовжують повторювати, що Росія не відмовилася від своїх максималістських цілей, незважаючи на поразки Росії на полі бою".

Аналітики зазначають, що хоча Путін і не відмовляється від війни, він фундаментально змінює аспекти підходу РФ до неї, застосовуючи кілька нових напрямків зусиль. Є факти, які підтверджують, що Кремль активізує роботу для створення як короткотривалих, так і довготривалих сил, аби продовжувати бойові дії. 

"Путін і Міністерство оборони Росії оголосили про плани різко розширити звичайну російську армію шляхом формування нових дивізій, відновлення військових округів на заході Росії, які діяли до 2010 року, і збільшення призовного віку — усе це вказує на наміри  Росії … реформувати російську армію для ведення широкомасштабних звичайних бойових дій…, - зазначають аналітики. - Російські військові зберігають мобілізований персонал для майбутнього використання — це відхилення від початкового підходу Кремля, спрямованого на швидку відправку непідготовлених на фронт восени 2022  року". 

Ба більше, РФ намагається відновити й свою оборонно-промислову базу. Наразі ведуться дискусії про те, що російська влада може націоналізувати оборонні підприємства, аби підтримувати свої зусилля. 

У ISW розповідають й про те, що Путін, ймовірно, централізує у своїх руках контроль над веденням війни. Паралельно з цим в інформпросторі зростає підтримка війни - відновлюються наративи про те, що існування незалежної України загрожує російському суверенітету та культурі, тож Росія вдається до "самооборони". 

Нагадаємо, українська розвідка вже попереджала про те, що Росія готується до тривалої війни. Протягом останніх місяців все більше факторів вказують на те, що РФ потрібно ставати на "воєнні рейки" та готувати своє суспільство саме до такого сценарію.

Також у ГУР МО повідомили, що Росія намагається створити ЗС чисельністю у два мільйони осіб. У федерації готуються оголосити нову хвилю мобілізації після новорічних свят. За даними розвідки, через це вже з 9 січня виїзд із РФ обмежили усім військовозобов’язаним громадянам, в тому числі придатним до служби.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі