Психіатричні огляди працівників: як змінилася їх періодичність

Поділитися
Психіатричні огляди працівників: як змінилася їх періодичність © freepik/rawpixel-com
Роз'яснення дали у МОЗ.

В Україні деякі категорії працівників мають проходити психіатричні огляди,  періодичність яких залежить від видів діяльності. Іноді такі огляди ускладнюють виконання професійних обовʼязків та спричиняють порушення виробничого процесу, особливо під час війни.

У Міністерстві охорони здоров'я переглянули вимоги та визначили диференційний підхід щодо строків проходження періодичного психіатричного огляду осіб залежно від виду їх діяльності. Про це пише пресслужба відомства.

Як часто працівники мають проходити психіатричний огляд

У МОЗ зазначили, що був затверджений перелік категорій осіб, які для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами до стану психічного здоров’я підлягають періодичному психіатричному огляду, та визначені терміни проходження ними психіатричних оглядів: попередніх, періодичних та позачергових, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин.

У відомстві наголосили, що визначено такі строки проходження періодичного психіатричного огляду залежно від виду діяльності:

  • для працівників підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі, які мають контакт з харчовими продуктами в процесі їх виробництва, зберігання і реалізації; працівників фармацевтичних підприємств, аптечних закладів, в тому числі осіб, які за своїми службовими обов’язками отримають (чи мають) доступ безпосередньо до наркотичних засобів, психотропних речовин i прекурсорів — раз на рік;
  • для працівників, зайнятих на підприємствах атомної енергетики та атомної промисловості; для членів екіпажу морських суден та суден внутрішнього плавання — раз на два роки;
  • для працівників, які для виконання своїх професійних завдань і обов’язків або діяльності повинні мати дозвіл на право придбання, зберігання, носіння, перевезення і використання зброї, зокрема мисливської, газової та травматичної, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів — раз на три роки;
  • для медпрацівників закладів охорони здоров’я; працівників закладів освіти та ІРЦ; водіїв транспортних засобів, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів — раз на п’ять років.

Визначені наказом терміни проходження оглядів для інших категорій осіб можна переглянути за посиланням.

У МОЗ додали, що попередній психіатричний огляд проводиться перед обранням особи на посаду чи прийняттям (призначенням) на роботу чи службу або перед початком виконання окремих видiв дiяльностi (робiт, професiй, служби) з особливими вимогами до стану психiчного здоров’я.

«Позачерговий психіатричний огляд проводиться на вимогу роботодавця чи пiдприємства, установи або органiзацiї, що уповноважило, найняло чи призначило особу на виконання нею окремих видiв дiяльностi у випадку виникнення психічного розладу в проміжок часу між оглядами,  — за наявності згоди особи», – йдеться у повідомленні.

У відомстві пояснили, що згідно зі змінами, передбаченими наказом, строк дії форми первинної облікової документації № 100-2/о «Довідка про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин №__» становить один рік з дати проведення огляду. На вимогу особи, яка пройшла огляд, протягом строку дії виданої їй форми первинної облікової документації № 100-2/видається нова довідка з позначкою «дублікат».

Раніше фахівці Північно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, чи може роботодавець на період дії воєнного стану перенести строки проведення медогляду працівників або допустити до роботи людину, яка його не пройшла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі