Жовтневий суд Дніпра звільнив від кримінальної відповідальності колишніх народних депутатів від "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова за строками давності, повідомив "Судовий репортер". Обох звинувачували за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Це тяжкий злочин, за який передбачено до 6 років в'язниці, а термін давності становить 10 років.
Однак, після того, як справу скерували до суду, обвинувачення Вілкулу та Колєснікову замінили на ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) КК України. Злочин, скоєний за цією статтею, кваліфікують як середньої тяжкості, а термін давності кримінальної відповідальності за нього становить 5 років. Перекваліфікація злочину дозволила адвокатам подати клопотання про закриття справи. Рішення щодо закриття справ виніс суддя Сергій Мельниченко.
Рішення суду про закриття справи проти Вілкула датоване 28 січня. В обвинуваченні експарламентаря йшлося про період з березня 2010 року по грудень 2012 року, коли він обіймав посаду голови Дніпровської ОДА.
Вілкулу інкримінували незаконну зміну цільового призначення 21 га земель колективної власності правонаступників колишніх колгоспів з передачею в оренду ПАТ "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат". Збитки від незаконних дій оцінили у понад 12 млн грн. Також вважається, що від зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу державі завдали збитків на суму 486 тис. грн.
Колишнього народного депутата також звинувачували в тому, що він незаконно змінив для ТОВ "АРТ ЛЕНД" вид земель площею 45,4 га, що створило умови для незаконної зміни цільового призначення та заниження суми втрат сільськогосподарського виробництва. Збитки від такої оборудки оцінюють у понад 5 млн грн.
Прокурор і представник Дніпропетровської облради не заперечували проти задоволення клопотання про закриття справи проти Вілкула. Голови селищних рад та колгоспів також надіслали свої заяви про те, що згодні зі зміною обвинувачення.
Справу проти Колєснікова закрили 13 лютого. Ексдепутата звинувачували в тому що він затвердив зміни до переліку майна держпідприємства, яке не підлягає приватизації. У перелік не включили дві будівлі, що дозволило їх потім продати. Збитки від цього оцінили в понад 16 млн грн.
У 2018 році Юрій Луценко, який на той час був генпрокурором, вніс до Верховної Ради подання про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Вілкула та Колєснікова. Однак у парламенті не вистачило голосів для зняття з них депутатської недоторканності.
У вересні минулого року Луценко повідомив про оголошення ексдепутатам підозри та заявив про те, що їх оголосили у розшук. За його словами, підозри оголосили саме тоді, тому що раніше Вілкул та Колєсніков були народними депутатами. Через два тижні Жовтневий суд Дніпра випустив Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова на поруки.