"Всі служби, відомства, групи і так далі - всі були чудово обізнані про те, що в числі 73 звільняються не всі "героїчні герої". Якщо конкретно, то 14 осіб: щодо них є кримінальні провадження за фактом самовільного залишення частин", - написав він у себе в Facebook.
За його словами, спочатку планувалося, що на етапі перельоту з Харкова їх доставлять окремо, на аеродром Жуляни, але аеропорт не приймав борти через погоду. Однак потім з гуманних міркувань щодо родичів було прийнято рішення не розділяти їх на етапі зустрічі.
"На цих 14 осіб не поширюється виплата одноразової матеріальної допомоги до остаточного рішення суду", - повідомив Бірюков.
"Ми своїх не кидаємо. Не вибираємо "якість". Не обговорюємо "обставини". Якщо наш сидить в полоні, незалежно від обставин, держава буде домагатися звільнення. Це, до речі, загальносвітова практика, що стосується турботи держави про кожного свого громадянина. Не все гладко в державі, але над цим працювали і працюють", - резюмував він.
Раніше голова міністерства Андрій Рева повідомив, що Міністерство соціальної політики має намір запропонувати Кабінету міністрів виділити кожному зі звільнених 27 грудня українських заручників по 100 тис. грн.
27 грудня, на КПВВ "Майорське" в районі Горлівки Донецької області відбувся обмін утримуваними особами.
У результаті обміну з полону угруповань ОРДЛО були звільнені 73 українця в обмін на 233 бойовика, помилуваних засуджених в Україні.
Спочатку планувалося проведення обміну в форматі "74 на 306", але 43 бойовика, які відбули покарання в українських тюрмах, проігнорували можливість відправки на окуповану територію. Ще 26 осіб відмовилися брати участь в обміні.
Крім того, за словами бойовиків "ДНР", один український заручник вирішив залишитися в ОРДО.
За даними СБУ, на території ОРДЛО терористи утримують ще 103 заручника, десятки людей – незаконно утримуються на території Росії. Ще 402 українських військовослужбовців вважаються зниклими безвісти.