Єврейська громада Києва повідомила про виявлені у приміщенні центральної Синагоги на вулиці Шота Руставелі засоби прихованого зняття інформації. Також за будівлею спостерігали невідомі, наголошується в офіційній заяві головного рабина Києва та України Моше Асмана, оприлюдненій на сайті громади.
"У жовтні 2018 року Службою безпеки Єврейської громади у м. Києві були виявлені особи, які професійно здійснювали приховане спостереження за приміщенням центральної Синагоги міста Києва (вул. Шота Руставелі, 13) та її вірянами", - йдеться у заяві.
Згодом було встановлено, що спостерігачі пересуваються на транспортних засобах із підробленими номерами, що стало підставою для звернення до компетентних органів. "Під час проведення перевірки приміщень молитовного дому… були виявлені несанкціоновані пристрої зняття інформації", - додається у заяві.
У встановленні прослуховування та зовнішньому спостереженні в громаді підозрюють співробітників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).
"З власних компетентних джерел отримана інформація про ідентифікацію деяких осіб, які приймали участь у ганебному спостереженні, а саме осіб, що мають безпосереднє відношення до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ)" - наголошується у заяві.
У ній же рабин закликав правоохоронців належним чином розслідувати факт незаконного прослуховування та зовнішнього спостереження за синагогою та притягнути винних до відповідальності. А також "вжити всі можливі законні заходи для попередження подібних ситуацій". А міжнародну спільноту – "взяти під особистий контроль розслідування вказаних фактів".
Своєю чергою у НАБУ обвинувачення відкидають.
"Інформація про те, що, буцімто Національне бюро здійснює незаконні слідчі дії щодо Єврейської громади Києва, не відповідає дійсності. Жодних пристроїв для прихованого зняття інформації у приміщенні центральної Синагоги міста Києва Національне бюро не встановлювало, візуального спостереження за будівлею не здійснювало", - йдеться у повідомленні Бюро на сторінці в Facebook.
У відомстві нагадали про те, розслідування Бюро стосуються діяльності владних високопосадовців безвідносно до їхньої належності до релігійних чи будь-яких інших громад.
"Свою діяльність НАБУ здійснює виключно у правовому полі, з дотриманням всіх вимог законодавства. Повага та дотримання прав і свобод людини і громадянина є основними принципами діяльності Національного бюро, у якому немає місця жодним проявам ксенофобії, національної чи релігійної нетерпимості та ворожнечі", - резюмували у НАБУ.
Нагадаємо, 20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті Холодницького виявили приховані засоби прослуховування.Слідчі дії стосовно керівника САП вело НАБУ під процесуальним керівництвом ГПУ.
Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення Холодницького до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.
26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) визначила дисциплінарне стягнення для Холодницького у вигляді догани, замість звільнення.
Детальніше про справу головного антикорупційного спецпрокурора читайте в матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".