Прокурори передали в суд обвинувальний акт проти прикордонників за реадмісію Саакашвілі до Польщі

Поділитися
Прокурори передали в суд обвинувальний акт проти прикордонників за реадмісію Саакашвілі до Польщі © Саакашвілі/Facebook
Санкція статті передбачає позбавлення волі до 8 років.

Ексдиректора одного з департаментів Державної прикордонної служби судитимуть за переміщення Міхеіла Саакашвілі у 2018 році через український кордон до Польщі, повідомила пресслужба Офісу генпрокурора. ОГП скерували до суду обвинувальний акт.

«Офісом Генерального прокурора до суду скеровано обвинувальний акт стосовно посадовців Державної прикордонної служби України за фактом перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу (ч. 2 ст. 365 КК України)», - йдеться у повідомленні.

Вказано, що за даними слідства, колишній директор Департаменту оперативної діяльності та начальник Окремого відділу для виконання спеціальних завдань ДПСУ організували та в лютому 2018 року «здійснили незаконне затримання М. Саакашвілі у м. Києві. Після цього його примусово перемістили літаком до Республіки Польща в порядку реадмісії».

«Стосовно інших високопосадових осіб органів державної влади та правоохоронних органів, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, розслідування триває», - Саакашвілі.

Нагадаємо, 12 лютого 2018 року Саакашвілі покинув Україну через застосування до нього реадмісії. Рішення було прийнято на тлі акцій протесту в Києві, які він організовував. Політика затримали бійці спецпідрозділу ДПСУ в київському ресторані й уже через годину чартерним рейсом відправили до Варшави. Після реадмісії з України Держприкордонслужба на три роки заборонила Саакашвілі в'їзд до країни.

При цьому Верховний суд України визнав законною реадмісію Саакашвілі до Польщі у 2018 році. Політик у свою чергу обіцяв оскаржити таке рішення в Страсбурзі.

У травні минулого року Міхеіл Саакашвілі повернувся до України після того, як президент Володимир Зеленський скасував рішення п'ятого президента Петра Порошенка про позбавлення Саакашвілі громадянства України у липні 2017 року.

У лютому цього року Державне бюро розслідувань повідомило про підозру в перевищенні влади або службових повноважень ексочільникам підрозділів ДПСУ.

У червні в ОГП повідомили про завершення слідства, а також про те, що дії прикордонників кваліфікують за ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати відповідні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Зараз Саакашвілі обіймає посаду голови виконавчого комітету Нацради реформ. Крім того, висловлювання Саакашвілі щодо чинної влади Грузії вже не раз провокували скандал.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі