Проголосовано проєкт закону у першому читанні про нову регуляцію азартних ігор і ліквідацію КРАІЛ 

Поділитися
Проголосовано проєкт закону у першому читанні про нову регуляцію азартних ігор і ліквідацію КРАІЛ  © pixabay.com
Законопроєкт передбачає заборону реклами де згадують війну та волонтерство

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт щодо ліквідації Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей. Закон 9256д в разі остаточного ухвалення також регулює значно жорсткіший контроль за гральним бізнесом, обмеження реклами. Про ухвалене рішення пише Ярослав Железняк, перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Законопроєкт у першому читанні об'єднав зауваження тимчасової слідчої комісії парламенту та законопроєкти 9256-1 та 10101. За проєкт проголосувало 272 депутати.

Що передбачає законопроєкт про регуляцію азартних ігор у першому читанні?

Крім ліквідації комісії – КРАІЛ – вводяться обмеження реклами азартних ігор, в якій не може використовуватись тема війни та волонтерства і забороняється спонсорства.

Також у законопроєкті за словами першого заступника комітету входять такі позиції:

  • визначення додаткових інструментів для обмеження відвідування гральних закладів та участі в азартних іграх для потенційно вразливих категорій населення на період воєнного стану;
  • вдосконалення інструментів контролю за гральним бізнесом (контрольні закупівлі, моніторинг мережі Інтернет);
  • встановлення додаткових критеріїв для анулювання ліцензій, удосконалення вимог по бездоганній діловій репутації посадових осіб організаторів азартних ігор, встановлення вимог до надавачів послуг у сфері азартних ігор.

Коментуючи відповідні позиції законопроєкту, народний депутат вказав, що імовірно до остаточного тексту закону внесуть нові обмеження для убезпечення переходу грального бізнесу та залежних від азартних ігор гравців, у “тіньовий сектор”. Зокрема передбачаються більш жорсткі норми щодо фінансового контролю.

Водночас керівник Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей (КРАІЛ) вважає будь-яку заборону щодо азартних ігор – злом. Заборона доступу до гральних ресурсів військових – це на думку очільника КРАІЛ, крок до переходу цієї індустрії у “тінь”.

Гральний бізнес був заборонений з 2009 року по 2020 рік. Якщо держава заборонить азартні ігри знову, це не означатиме, що військові перестануть грати. Вони будуть це робити, але на нелегальних сайтах – і це принесе ще більше ризиків, вважає керівник КРАІЛ Іван Рудий.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі