Проект резолюції щодо повернення РФ до ПАРЄ підриває довіру до організації – МЗС

Поділитися
Проект резолюції щодо повернення РФ до ПАРЄ підриває довіру до організації – МЗС ПАРЄ у справі повернення Росії нехтує власними принципами діяльності © ПАРЄ
Заступник голови МЗС України Василь Боднар пообіцяв, що Україна скоректує своє ставлення до ПАРЄ, якщо ця резолюція буде прийнята.

Факт схвалення регламентним комітетом Парламентської асамблеї Ради Європи проекту резолюції, спрямованої на зміну чинних правил організації і створення можливості повернення до складу ПАРЄ Росії, не є критичним, але може серйозно підірвати довіру до організації, 3 червня заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар в інтерв'ю "Українському радіо".

"Ми були готові до цього рішення, оскільки під час голосування кілька тижнів тому ми голосували проти цього і закликали наших міжнародних партнерів, щоб залучити Росію до відповідальності за вчинені нею злочини. В даному випадку голосування пройшло не так, як ми цього хотіли", – заявив Боднар.

Заступник міністра пообіцяв, що Україна скоректує своє ставлення до ПАРЄ, якщо ця резолюція буде прийнята. Також він нагадав, що одним з основних принципів діяльності ПАРЄ є забезпечення функціонування демократії в Європі – чого Росія не робить.

3 червня регламентний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи 3 червня схвалив резолюцію, яка може змінити правила організації щодо введення санкцій відносно делегацій. Це означає, що до складу організації може повернутися делегація Росії.

У травні міністри закордонних справ країн-членів РЄ прийняли рішення, яким відкрили шлях для повернення Росії в ПАРЄ за надзвичайною процедурою.

16 травня голова МЗС України Павло Клімкін скасував свій візит на міністерське засідання Ради Європи у Гельсінкі, заявивши європейським міністрам закордонних справ, що зняття санкцій ПАРЄ з РФ без виконання Кремлем умов для їх скасування означатиме підрив "мінського процесу".

Російська делегація не брала участі в зимовій ПАРЄ та відмовилася сплачувати членські внески в 2019 році. Тоді ж Бюро ПАРЄ внесло зміни до правил формування комітетів, позбавивши Україну місця у регламентному комітеті, що розглядає можливість зняття санкцій з Росії.

Нещодавно президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Росія повинна залишитися у складі Ради Європи. Водночас у Німеччині дипломати та депутати відкрито проводять роботу для зняття санкційного тиску з Російської Федерації у Раді Європи.

У грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.

Детальніше про ситуацію в РЄ читайте в матеріалі постійного представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби "Рада Європи: перезавантаження" в тижневику Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі