Україна поширила проект резолюції Генеральної Асамблеї ООН, що оголошує недійсним нещодавній "референдум" у Криму про приєднання до Росії.
За своїм змістом документ схожий з резолюцією Ради Безпеки ООН, заблокованою Москвою раніше цього місяця.
Дипломати ООН повідомили, що в новому тексті, поширеному Україною серед 193 членів ООН, ідеться, що "референдум" "не може бути підставою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим чи міста Севастополь".
У разі її схвалення Генеральною Асамблеєю резолюція не матиме зобов'язуючого характеру. Але якщо Україні вдасться заручитися схваленням переконливої більшості членів ООН, то, на думку західних дипломатів, резолюція може стати чітким політичним сигналом, що позиція Росії щодо Криму не користується широкою підтримкою.
Планується, що Генеральна Асамблея обговорить кризу в Україні у четвер, коли проект, ймовірно, буде винесено на голосування. Зміст резолюції, вказують дипломати ООН, полягає у подальшій ізоляції Москви в ситуації, коли США і Європа попереджають про можливість введення жорстких економічних санкцій проти Росії.
Російська делегація наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, яка оголошує плебісцит у Криму "не мають юридичної сили". Голосування проходило на позачерговому засіданні Ради Безпеки за день до референдуму 16 березня.
У проекті резолюції, в якому конкретно Росія не згадується, сказано, що асамблея "закликає всі держави, міжнародні організації і спеціалізовані установи не визнавати будь-які зміни статусу Криму і Севастополя.
Прес-секретар представництва України в ООН повідомив, що резолюція Генеральної Асамблеї має більш нейтральний характер порівняно з неприйнятим текстом Ради Безпеки. Він припустив, що резолюція набере щонайменше 130 голосів, додавши, що українська делегація не контактувала з Росією при роботі над проектом. !zn
Читайте також:
ОБСЄ зафіксувала порушення прав нацменшин у Криму
Дещиця після зустрічі з Лавровим: Нічого нового, стара риторика
G7 прийняла декларацію, в якій підтвердила підтримку суверенітету України