Проблеми з мобілізацією продовжують підживлювати суспільний розкол усередині РФ та критику уряду – ISW

Поділитися
Проблеми з мобілізацією продовжують підживлювати суспільний розкол усередині РФ та критику уряду – ISW © Getty Images
В Інституті вивчення війни вказали на проблеми російської мобілізації та пояснили, як це може вплинути на ситуацію в середині країни-агресорки.

Фінансові, матеріально-технічні та політичні проблеми, пов’язані з підтримкою мобілізації, продовжують підживлювати суспільний розкол усередині Росії та критику уряду, вважають в Інституті вивчення війни (ISW).Згідно з останнім звітом, якщо Кремль і Міністерство оборони РФ не усунуть неузгодженості та невідповідності в ході мобілізації, то ризикують відштовхнути основних прихильників.

Зокрема, масштабне скорочення чоловіків працездатного віку, яких мобілізували  або, які втекли з РФ через мобілізацію, залишило прогалини на посадах, які вони займали раніше. Матері, що доглядають за дітьми після мобілізації своїх чоловіків, також стикаються з проблемами нестачі часу через роботу. В РФ навіть розробили законопроєкт, який дозволяє скоротити робочий день для таких жінок до 35 годин на тиждень зі збереженням окладу. 

«Російська влада, схоже, визнала та намагалася вирішити нестачу робочої сили, спричинену мобілізацією. 8 жовтня український Генштаб повідомив, що місцева влада в деяких районах Росії намагається реалізувати мобілізаційні плани із залученням непрацюючих чоловіків призовного віку. Проте економічні розриви, які залишилися внаслідок раптового вилучення частини російської робочої сили, ймовірно, продовжуватимуть створювати ускладнення», – зазначили в ISW. 

Ще одним негативним фактором є фінансування мобілізації, яке створює економічну проблему для російських регіонів. Останні намагаються якось збалансувати тиск, аби виконати обіцянки мобілізованим, залишаючись залишаючи при цьому в межах своїх можливостей. В ISW вказали, що витрати на мобілізацію, ймовірно, триватимуть навіть у 2023 році, а довгострокова життєздатність таких рішень сумнівна.

В Інституті вивчення війни також звернули увагу, що поведінка призовників, яких привезли на полігони, стурбувала сусідні громади. Так, 7 жовтня російське джерело повідомило, що жителі Муліно скаржаться на те, що мобілізовані, відправлені на полігони поблизу їхнього населеного пункту, п'ють і гуляють селом. 

Крім того, мобілізовані солдати також продовжують стикатися з екстремальними умовами. Станом на 7 жовтня російське джерело ISW нарахувало 15 загиблих серед мобілізованих з різних регіонів перед відправкою в Україну.

«Розбіжності в рівні суспільної стурбованості новомобілізованими підрозділами порівняно з військовослужбовцями-контрактниками, ймовірно, створили розкол у російському суспільстві…  ISW не може підтвердити масштаб такого невдоволення, але зростаючі поступки, надані мобілізованим чоловікам у відповідь на широку критику мобілізаційних зусиль, можуть посилити такі почуття серед військовослужбовців-контрактників, солдатів-добровольців та їхніх родин», – зазначили в Інституті вивчення війни.

При цьому в російському Міноборони відкидають критику на рахунок незабезпечення мобілізованих всім необхідним. Однак, як зазначили в ISW, відверто неправдиві заяви знижують загальну довіру до оборонного відомства РФ та сприяють зростанню наративу про його некомпетентність.

При цьому російська влада, схоже, уникає кримінального переслідування чоловіків, які ухиляються від призову до війська. Це може бути відповіддю на тиск громадськості чи виклики щодо притягнення до відповідальності всіх осіб, які ухиляються від мобілізації. Вони також можуть являти собою бажання судити ухилянтів від мобілізації за альтернативними статтями або продовжувати спроби змусити ухильників мобілізуватись, а не сидіти у в’язниці.

За даними британської розвідки, після постійних невдач військ Росії на полі бою протягом останніх двох тижнів все більше різних представників російського режиму об’єдналися в критиці на адресу керівництва Міноборони РФ. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі