Прийняття законопроєкту №9042-1 може залишити частину постраждалих унаслідок війни дітей без соціального захисту — УМПД

Поділитися
Прийняття законопроєкту №9042-1 може залишити частину постраждалих унаслідок війни дітей без соціального захисту — УМПД © EPA-EFE/SERGEY KOZLOV
Громадська спілка "Українська мережа за права дитини" зазначає, що цей законопроєкт потребує доопрацювання.

Голова правління "Українська мережа за права дитини" Дар’я Касьянова зазначила, що на друге читання очікує законопроєкт №9042-1 про основи соціальної захищеності дітей, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

У громадській спілці наголосили, що нині не надано фінансових та економічних обґрунтувань реалізації ініціативи. 

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Касьянова пояснила, що це означає не всі з постраждалих дітей можуть  отримати соціальні та реабілітаційні послуги, медичну та психологічну допомогу, педагогічну реабілітацію, послуги з оздоровлення та відпочинку, матеріальну підтримку. Або зможуть отримати її не в належному обсязі.

УМПД звернулася з пропозиціями до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

У ГС зазначили, що це дуже потрібний закон, однак він  потребує доопрацювань, оскільки в нінішньому вигляді законопроєкт суперечить національному законодавству та правовим стандартам у сфері захисту прав дитини Конвенції ООН про права дитини. 

"Його ухвалення може призвести до завантаженості судів і державної виконавчої служби, разом з тим заплановані  покращення для дітей реалізовані не будуть. Громадська спілка “Українська мережа за права дитини” підтримує будь-яку ідею, спрямовану на посилення захисту прав дитини, однак така ідея повинна мати реальний, а не декларативний характер", – йдеться у зверненні.

У тексті листа до профільних Комітетів ВРУ Громадська спілка "Українська мережа за права дитини" виклала свої зауваження та пропозиції щодо законопроєкту. Ознайомитися з ними можна за посиланням.

Від війни, яку розпочала Росія проти України, постраждали і діти, і дорослі. Фахівці "Юридичної сотні" пояснили, хто має право на статус "дитина війни" та як можна його отримати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі