Коронавірусна хвороба може мати різний перебіг: легкий, середньої тяжкості та тяжкий. Нині на стаціонарне лікування госпіталізують пацієнтів середньої тяжкості та тяжких хворих, інформує МОЗ у Facebook
Хворому COVID-19 може знадобитись госпіталізація при таких станах та симптомах:
- біль у грудній клітці;
- важкість дихання, задишка у стані спокою, ознаки дихальної недостатності;
- сатурація з рівнем кисню в крові менше 92%. Для вимірювання сатурації в домашніх умовах можна використовувати пульсоксиметр;
- порушення свідомості;
- інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан пацієнта.
Рішення щодо госпіталізації приймає лікар на основі проведеного обстеження, грунтуючись на наявному симптомокомплексі у конкрентного хворого.
МОЗ радить у будь-якому разі консультуватися зі сімейним лікарем. Саме він може надати рекомендації та визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.
Раніше міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що на стаціонарному лікуванні перебуває майже 18,5 тисяч пацієнтів із COVID-19.
Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що за останні три місяці 98,1% госпіталізованих із COVID-19 в Україні становлять громадяни, які не вакциновані від коронавірусу.
Наприкінці вересня МОЗ затвердило наказ про обов’язкову вакцинацію від коронавірусу для деяких професій, вже незабаром його повинні зареєструвати в Мін'юсті.