Представники так званих "ДНР" і "ЛНР" уникають питання звільнення заручників, що утримуються на контрольованій ними території, та не дають інформації про їх місцезнаходження, повідомляє прес-секретар представника України в Тристоронньої контактної групи Леоніда Кучми Дар'я Оліфер.
"Представники ОРДЛО уникають обговорення питання звільнення заручників і не дають інформації про місцезнаходження багатьох наших громадян ", - написала вона на своїй сторінці в соцмережі Facebook за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську в середу.
Оліфер зазначила, що координатора ОБСЄ в підгрупі з гуманітарних питань Тоні Фріша не допустили до незаконно утримуваним у ОРДЛО.
"У той же час на території, підконтрольній Києву, експерти міжнародних організацій можуть відвідати будь СІЗО і поспілкуватися з тими, хто порушив українське законодавство. У ОРДЛО в'язниці закриті для представників ОБСЄ, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Лікарів без кордонів " та інших міжнародних організацій. Таке положення справ в гуманітарних питаннях не повинно залишатися без особливої уваги лідерів країн Нормандської четвірки", - підкреслила прес-секретар Кучми.
Нагадаємо, на минулому засіданні 13 липня тристороння контактна група по врегулюванню ситуації в Донбасі обговорила можливість збільшення числа ділянок розведення ворогуючих сторін. За словами постпреда РФ в групі Бориса Гризлова, до трьох дільниць, які обговорювалися в групі раніше, найближчим часом можуть додати ще сім "зон безпеки".
Раніше DT.UA з посиланням на власні джерела повідомило про те, що Захід встановив для України нові крайні терміни по проведенню виборів в ОРДЛО і стабілізації обстановки в Донбасі. Якщо раніше Україні ставили умовою прийняття виборчого закону в ОРДЛО до кінця березня і проведення виборів на контрольованих територіях до кінця червня, то тепер українській владі запропоновано зробити це до кінця травня і до кінця серпня відповідно.
У свою чергу в МЗС України заявляли про готовність української сторони у стислі терміни розробитизакон про вибори в ОРДЛО і терміново провести їх, щоб вже до кінця літа отримати легітимних представників Луганська і Донецька. Як зазначав заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, український уряд готовий вести переговори з законно обраними представниками ОРДЛО, навіть якщо зараз офіційний Київ вважає їх злочинцями.
Також видання Frankfurter Allgemeine писало, що бойовики в Донбасі хочуть такі вибори, на яких вони точно переможуть.
Також повідомлялося, що лише 21% українців підтримують внесення до Конституції положення про те, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом", тоді як 49,1% виступають проти.
Детальніше про проблеми і перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".