Тристороння контактна група по врегулюванню ситуації в Донбасі обговорила можливість збільшення числа ділянок розведення ворогуючих сторін, заявив повноважний представник РФ в контактній групі Борис Гризлов.
"В даний час діяльність контактної групи сконцентрована насамперед на вирішенні проблем безпеки. У числі обговорюваних сьогодні кроків - розведення збройних формувань сторін конфлікту на ряді ділянок лінії зіткнення", - цитує заяву дипломата "Інтерфакс".
Гризлов зазначив, що до трьох ділянок, які обговорювалися в групі раніше, найближчим часом можуть додати ще сім. У дане число, за його словами, увійдуть території, прилеглі до пропускних пунктів.
"Повинен підкреслити, що в це число входять території, прилеглі до пропускних пунктів, що вкрай важливо для безпеки цивільного населення. У цьому зв'язку контактна група обговорює питання про те, щоб зробити зоною безпеки всі пропускні пункти на лінії розмежування", - зазначив він.
Гризлов також заявив, що в районі лінії розмежування необхідно посилити місію ОБСЄ, а крім того, зв'язав припинення війни в Донбасі з прийняттям Україною закону про особливий статус ОРДЛО.
"Хочу ще раз підкреслити: міцний мир на Донбасі можна встановити лише у разі, якщо рішення проблем безпеки буде йти паралельно і взаємопов'язано з виконанням політичних пунктів Мінських угод. Першим кроком тут має стати прийняття українським парламентом закону про особливий статус відповідних територій", - уклав він.
Раніше прес-секретар фонду екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що сьогодні, 13 липня, в Мінську почалося засідання тристоронньої контактної групи.
Нагадаємо, за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську, що відбулося 15 червня, українська сторона констатувала погіршення ситуації з безпекою в Донбасі і виступила з ініціативою провести негайне розслідування останніх випадків обстрілів.
Раніше DT.UA з посиланням на власні джерела повідомило про те, що Захід встановив для України нові крайні терміни по проведенню виборів в ОРДЛО і стабілізації обстановки в Донбасі. Якщо раніше Україні ставили умовою прийняття виборчого закону в ОРДЛО до кінця березня і проведення виборів на контрольованих територіях до кінця червня, то тепер українській владі запропоновано зробити це до кінця травня і до кінця серпня відповідно.
У свою чергу в МЗС України заявляли про готовність української сторони у стислі терміни розробитизакон про вибори в ОРДЛО і терміново провести їх, щоб вже до кінця літа отримати легітимних представників Луганська і Донецька. Як зазначав заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, український уряд готовий вести переговори з законно обраними представниками ОРДЛО, навіть якщо зараз офіційний Київ вважає їх злочинцями.
Також видання Frankfurter Allgemeine писало, що бойовики в Донбасі хочуть такі вибори, на яких вони точно переможуть.
Також повідомлялося, що лише 21% українців підтримують внесення до Конституції положення про те, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом", тоді як 49,1% виступають проти.
Детальніше про проблеми і перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".