За підсумками засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську, що завершилось 15 червня українська сторона констатувала погіршення ситуації з безпекою в Донбасі та виступила з ініціативою проведення негайного розслідування останніх випадків обстрілу.
Як повідомила на своїй сторінці у Facebook прес-секретар учасника переговорів від України Леоніда Кучми Дарка Оліфер, тільки з 1 по 15 червня по позиціях АТО було випущено 3340 мін та снарядів. В тому числі - заборонених калібрів.
За словами Оліфер, в ніч перед переговорами від обстрілів терористів страждала Красногорівка. "У зв'язку з цим Україна запропонувала негайно розслідувати всі останні випадки обстрілів. Таку задачу має підгрупа з безпеки спільно з представниками СЦКК", - зазначила вона.
За словами Оліфер, на засіданні гуманітарної підгрупи українська сторона жорстко підняла питання звільнення утримуваних терористами полонених та ув'язнених.
"Напередодні ми знову передали списки людей для звільнення у форматі "25 на 50". Українська сторона вимагає від представників ОРДЛО назвати точне місцезнаходження наших людей - це ключова проблема в процесі звільнення незаконно утримуваних осіб", - зазначила вона.
Крім цього, Україна виступила з ініціативою запровадження на непідконтрольній Києву частині Донбасу днів відвідувань, в які ув'язнених зможуть відвідувати рідні та близькі. Підготовка подібної процедури може відбутись під егідою Міжнародного Червоного Хреста.
"Питання звільнення незаконно утримуваних осіб – найбільш чутливе та складне, але ми продовжуємо цю роботу і наполягаємо на тому, щоб люди змогли повернутися додому, до своїх близьких", - резюмувала Оліфер.
Раніше повідомлялося, що 15 червня, в Мінську повинно було відбутися чергове засідання Тристоронньої контактної групи, на якому сторони повинні наблизитися до узгодження законопроекту з виборів в окупованому Донбасі.
Раніше DT.UA з посиланням на власні джерела повідомило про те, що Захід встановив для України нові крайні терміни по проведенню виборів в ОРДЛО і стабілізації обстановки в Донбасі. Якщо раніше Україні ставили умовою прийняття виборчого закону в ОРДЛО до кінця березня і проведення виборів на контрольованих територіях до кінця червня, то тепер українській владі запропоновано зробити це до кінця травня і до кінця серпня відповідно.
У свою чергу в МЗС України заявляли про готовність української сторони у стислі терміни розробитизакон про вибори в ОРДЛО і терміново провести їх, щоб вже до кінця літа отримати легітимних представників Луганська і Донецька. Як зазначав заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, український уряд готовий вести переговори з законно обраними представниками ОРДЛО, навіть якщо зараз офіційний Київ вважає їх злочинцями.