Нова об'єднана церква називатиметься "Православна церква в Україні", а не "Українська православна церква". Про це в інтерв'ю "BBC Україна" заявив архієрей Константинопольської церкви, представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков, архієпископ Тельміський Іов (Геча).
"Не "Українська православна церква", тому що церква є єдина… Вона належить Христу, а не якійсь нації чи державі. Грецькою мовою назви церков так і звучать: Православна церква в Греції, в Сербії, в Болгарії. Слов'янські назви - Болгарська, Сербська чи Російська православна церква - вживаються неправильно і вказують на етнофілетизм, тобто релігійний націоналізм", - сказав архієпископ.
Тим часом у Києві триває дискусія з приводу назви нової церкви. У Київському патріархаті вважають, що вона має називатися "Українська православна церква", але саме такою є офіційна юридична назва церкви Московського патріархату. У КП вважать, що після утворення нової церкви Московський патріархат має змінити свою назву на митрополію чи екзархат Російської церкви в Україні.
Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській помісній церкві. На Фанарі заявили про те, що процес надання Томосу триватиме. Того ж дня Синод Вселенського патріархату ухвалив рішення, згідно з яким передача Київської митрополії Московському патріархату у 1686 році вважається недійсною.
Патріарх Київський і всієї України-Русі Філарет повідомив про те, що українські православні ієрархи проведуть Собор, на якому буде прийнято рішення про створення єдиної помісної православної церкви. У Соборі візьмуть участь представники Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви, а також частина єпископів Української православної церкви Московського патріархату.
Саме патріархові об'єднаної церкви Вселенський патріарх Варфоломій вручить Томос, повідомив президент Петро Порошенко.
Докладніше читайте в статті Катерини Щоткіної "Томос: усі гарантії, крім української..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".