Представник організації закликає українську владу активізувати зусилля для запобігання безкарності за злочини, скоєні проти журналістів.
У своїй заяві Міятович зазначила, що 19 січня голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Ертурул Апакан у своєму зверненні до постійної ради ОБСЄ у Відні серед багатьох питань зазначив подальше обмеження свободи слова і свободи ЗМІ в районах, які не контролюються урядом України.
Зокрема, він звернув увагу на заборону понад 350 веб-сайтів, а також обмеження доступу до українських ЗМІ на території ОРДЛО.
Міятович висловила стурбованість зростанням загроз і залякування працівників ЗМІ, а також арешт блогерів Едуарда Неделяева і Геннадія Беницього бойовиками "ЛНР".
За її словами, ситуація зі свободою слова погіршується також і в окупованому Криму, де переслідуванню піддається кримський журналіст Миколи Семеня, який працював у виданні "Крим.Реалії".
20 січня окупаційна влада звинуватила його в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації", внаслідок чого йому загрожує 5 років позбавлення волі.
"Я знову закликаю всіх тих, хто несе відповідальність за закон і порядок в цих районах, припинити знищення свободи ЗМІ і зробити все можливе, щоб забезпечити безпеку журналістів", - додала вона.
Як повідомлялося, 12 січня в Криму затримали активіста Українського культурного центру.