Православні та греко-католики святкують Яблучний Спас

Поділитися
Православні та греко-католики святкують Яблучний Спас У церквах святять фрукти і овочі нового врожаю та зустрічають осінь © s0.tchkcdn.com
У цей день до церкви несуть на освячення яблука та інші фрукти нового врожаю. Яблучний Спас означає настання осені та перетворення природи, прийнято вважати, що після 19 серпня стає холодніше.

У понеділок, 19 серпня, православні християни і греко-католики святкують свято Преображення Господнього, яке також називають 3 або Другий Спас.

Це свято було започатковано церквою приблизно у IV столітті на честь події, що відбулася в останній рік земного життя Сина Божого. Як сказано в Євангеліях від Матвія, Луки і Марка, незадовго до своїх хресних страждань Христос відкрив своїм учням Петру, Якову та Іоанну чудо Преображення. Піднявшись з ними на розташовану неподалік від Назарета гору Фавор, він преобразився перед ними: обличчя Спасителя засяяло, як сонце, одяг став білим, як світло. Тоді ж Христу з'явилися старозавітні пророки Мойсей та Ілля, які говорили з ним про те, що його кров спокутує гріхи людські. А зі світлої хмари над ними пролунав голос Бога-Батька, який назвав Ісуса своїм улюбленим Сином.

В Яблучний Спас існує традиція нести до церкви на освячення яблука та інші фрукти нового врожаю. До Спаса не дозволяється їсти яблука і страви з яблук. А от у цей день, навпаки, необхідно зривати та освячувати яблука та інші фрукти нового врожаю.

За народними прикметами, Яблучний Спас означає настання осені і перетворення природи. Прийнято вважати, що ночі після 19 серпня стають набагато холоднішими.

Яблучний Спас ще називають "першими осенинами", тобто зустріччю осені. Вважається, що це свято покликане нагадати людям про необхідність духовного преображення. За традицією в цей день спочатку пригощали яблуками рідних, близьких, а також сиріт, незаможних, як спогад про предків, і лише потім самі їли.

Нагадаємо, що 14 серпня православні святкували Медовий Спас. 29 серпня відзначається Хлібний Спас. !zn

Читайте також:

Глава УПЦ МП вірить у подолання церковного розколу і шкодує, що світ відходить від християнських норм

Московський патріархат заборонив своїм священикам агітувати за Партію регіонів (ВІДЕО)

Патріарх Кирило впевнений, що Росія, Україна і Білорусь - одна духовна Вітчизна

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі