У середу, 14 серпня, у православних християн розпочався Успенський піст. У цей же день православні святкують Перший Спас (Спас на воді, Медовий Спас, Маковея - ред.).
Успенський піст - народна назва православного свята Винесення чесних древ Животворящого Хреста Господнього, або Свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці, яке відзначають у перший день Успенського посту 14 серпня.
Цей пост присвячений Богородиці: він починається за два тижні до свята Успіння Пресвятої Богородиці. Успенський піст майже такий самий суворий, як і Великий піст: риба дозволяється тільки у свято Преображення Господнього.
У цей день колись також починали збирати перший урожай меду, звідки і назва Медовий Спас. Окрім того, за переказами, князь Володимир саме у цей день прийняв хрещення, тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду у Дніпрі і називали цей Спас "Спасом на воді".
Християнська церква 14 серпня вшановує сім святих мучеників - братів Маккавеїв (Авим, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Євсевон, Аліма й Маркелла), їхню матір Соломонію (або Соломію) та їхнього вчителя Єлеазара, які постраждали за відмову прийняти язичництво і прийняли мученицьку смерть.
Саме тому свято отримало ще одну назву - Маковія. Народ каже: де капала кров, сходила велика полум'яна квітка, що одразу зацвітала, то і був мак. Тому у цей день у православних храмах і церквах святять воду, квіти і мак.
На Маковія кожний мав букет квітів, в якому обов'язково присутні головки маку. Такий букет називається "маковійчик" або "маковійка", і в ньому можуть бути і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різні трави: базилік, м'ята, чебрець, любисток, полин, деревій, будяк-пристритник. !zn
Читайте також:
Московський патріархат заборонив своїм священикам агітувати за Партію регіонів (ВІДЕО)
Патріарх Кирило впевнений, що Росія, Україна і Білорусь - одна духовна Вітчизна