Сьогодні, 12 квітня, православні та греко-католики відзначають Воскресіння Христове.
Воскресіння знаменує закінчення Великого посту - самого довгого посту у церковному році, - тобто вперше за 40 днів православним дозволяється приймати будь-яку їжу. Головною стравою на святковому столі є паска, яку освячують у церкві. Також на Великдень прийнято фарбувати яйця і дарувати їх одне одному на знак чудесного воскресіння Христа.
Звичай дарувати один одному на Великдень фарбовані яйця з'явився ще в I столітті від Різдва Христового. Церковний переказ свідчить, що в ті часи було прийнято, відвідуючи імператора, приносити йому дар. І коли бідна учениця Христа, свята Марія Магдалина прийшла в Рим до імператора Тіверія з проповіддю віри, то подарувала йому просте куряче яйце. Тіверій не повірив у розповідь Марії про Воскресіння Христа і вигукнув: "Як може хтось воскреснути з мертвих? Це так само неможливо, як якби це яйце раптом стало червоним". Тут же на очах імператора сталося диво - яйце стало червоним, засвідчивши істинність християнської віри.
Великдень святкується сім днів, і весь цей тиждень називається Світла пасхальна Седмиця. У цей час прийнято говорити один одному: "Христос воскрес!" і відповідають: "Воістину воскрес!" Всього ж Великдень буде святкуватися 40 днів - аж до Вознесіння Господнього.
Великдень - перехідний свято, і його дата для кожного року окремо обчислюється за місячно-сонячним календарем. Перші християни святкували Великдень тиждень - п'ятниця була днем посту в честь страждань Христових, а неділя - днем радості про воскреслого Господа. З II століття свято стало щорічним.
Пасха є найбільш улюбленим святом українців. За даними опитування КМІС 2013 року, з повагою до цього свята ставляться 83% громадян. Далі за популярністю йдуть Новий рік - 81%, Різдво Христове - 79%. У цей день в храми приходить близько 10 млн осіб.