Правоохоронці виявили понад дві тисячі справ щодо фальшивих інвалідностей – Ляшко

Поділитися
Правоохоронці виявили понад дві тисячі справ щодо фальшивих інвалідностей – Ляшко © Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ)/facebook
МОЗ вже перевірило близько 1000 випадків, із яких у 188 осіб рішення про інвалідність скасували.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив про значні зрушення у реформуванні медико-соціальної експертної служби (МСЕК) та виявленні зловживань у сфері встановлення інвалідностей. Зокрема, правоохоронні органи знайшли понад 2000 випадків фальшивих інвалідностей, з яких висновки для 188 осіб вже скасовані.

За його словами, 388 осіб викликали на повторний огляд у профільні установи.

"Цей процес показує, що рано чи пізно все стає явним. Закликаю лікарів у експертних групах працювати виключно у правовому полі”, — зазначив Ляшко в ефірі національного телемарафону.

З 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії припиняють існування як окремі юридичні особи. Реформа включає відокремлення медичної частини експертизи, що вже реалізовано, та подальше реформування соціальної сторони, яке здійснюватимуть МОЗ, Мінекономіки та інші профільні установи. Повний цикл оцінки функціональності людини буде впроваджений для виявлення потреб і визначення компенсаційних механізмів, які може надати держава.

Затверджено перелік діагнозів, за якими інвалідність встановлюється пожиттєво, без необхідності проходження повторних оглядів раз на рік чи два. Цей підхід закріплений нормативними актами МОЗ та постановами Кабінету Міністрів і буде реалізований у 2025 році.

Ляшко закликав медичних експертів працювати виключно у правовому полі та не допускати корупційних схем.

Дана реформа має забезпечити прозорість у встановленні інвалідностей, зменшення бюрократичного навантаження на пацієнтів із хронічними або невиліковними діагнозами, покращити взаємодію між медичною та соціальною сферами для надання якісних послуг людям із інвалідністю.
Ці заходи спрямовані на усунення корупції, оптимізацію процесів та покращення підтримки людей з інвалідністю в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі