Правоохоронці викрили на Житомирщині схему розкрадання військової техніки

Фото
Поділитися
Під час обшуків вилучено майже 200 одиниць краденої техніки, вирішується питання про її арешт.

Співробітники Національної поліції України викрили у Новоград-Волинському районі Житомирській області схему розкрадання військової і спеціальної техніки, яку реалізовували через інтернет.

Упродовж двох тижнів правоохоронці провели в районі низку обшуків і вилучили майже 200 одиниць техніки, підготовленої до продажу.

Зокрема, було виявлено бронетехніку (БТР та БМП), вантажівки ЗИЛ, УРАЛ і ГАЗ, кунги, причепи, автоцистерни, автовишки, тягачі з лебідками та іншу техніку. У тому числі призначену для транспортування людей по суходолу й на воді. Крім того, вилучено значну кількість запчастин: акумуляторні батареї, шини та інше.

Наразі правоохоронці з'ясовують, чи перебуває відповідна техніка на обліку у військових частинах. Водночас було встановлено факт розміщення фізичною особою у мережі оголошень про продаж цієї техніки.

Відкрито провадження за ч. 3 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про арешт техніки до з'ясування усіх обставин.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на термін від трьох до п'яти років або ув'язнення строком від трьох до восьми років.

Читайте також: СБУ попередила закупівлю вживаних запчастин із Росії для ремонту техніки ЗСУ

Нагадаємо, восени журналісти "Наших грошей" повідомили про те, що ДП "Укроборонпром", який очолюють наближені до президента менеджери, перераховує десятки мільйонів бюджетних коштів на фіктивні фірми. Державна аудиторська служба виявила на держпідприємстві фінансові порушення більш ніж на 500 мільйонів гривень, скоєні у 2014-2015 роках. В "Укроборонпромі" заявили про те, що підприємство фізично не могло відмити заявлену суму.

Як писало DT.UA, топ-менеджмент цілої низки підприємств держконцерну "Укроборонпром" причетний до тіньових схем розкрадання державних коштів за допомогою конвертаційних центрів та підприємств з ознаками фіктивності. За даними податківців, прокуратури, поліції та СБУ, послугами конвертаторів користувались понад 30 підприємств ДК, а тіньовикам від оборонки слідчі органи інкримінують майже 300 мільйонів гривень викрадених бюджетних коштів.

Детальніше про факти безконтрольного та неефективного використання бюджетних коштів в оборонній сфері читайте у матеріалі Дмитра Менделєєва "Красти у фронту - красти в перемоги" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі