Право на здоров’я: що робити, якщо вам відмовляють у щепленні

Поділитися
Право на здоров’я: що робити, якщо вам відмовляють у щепленні © МОЗ України/facebook
У МОЗ закликають відстоювати свої права.

У вересні Міністерство охорони здоров’я України дозволило друге бустерне щеплення від коронавірусу всім охочим. До цього другий бустер був дозволений лише людям із груп ризику.

МОЗ нагадує, усі щеплення за Національним календарем щеплень в Україні та вакцинація від коронавірусу є безоплатними в державних чи приватних клініках України, які мають договір із Національною службою здоров’я. Якщо вам з якоїсь причини відмовили у щепленні – не погоджуйтесь.

Як діяти, якщо вам відмовляють у щепленні

  • Запитайте та занотуйте ім’я, прізвище, по батькові та посаду медичного працівника, який вам відмовляє, а також на якій підставі вас не хочуть вакцинувати.
  • Відсутність декларації з лікарем або місцевої прописки не може бути приводом для відмови. Наполягайте, що це незаконно.
  • Якщо заради вас не хочуть відкривати новий флакон коронавірусної вакцини, адже немає інших охочих, посилайтеся на лист  МОЗ від 2 лютого 2022 року керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров’я ОДА про те, що відкривати флакон із багатодозною вакциною можна  з приходом першого пацієнта.

Якщо вирішити питання так і не вдалося:

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі