МОЗ дозволило всім другий бустер від COVID-19 та вакцинацію дітей з 5 років

Інфографіка
Поділитися
МОЗ дозволило всім другий бустер від COVID-19 та вакцинацію дітей з 5 років © Київська міська державна адміністрація
Також в Україні змінили схему комбінації вакцин.

Міністерство охорони здоров’я України дозволило друге бустерне щеплення від коронавірусу для всіх охочих. Друга бустерна доза має бути введена з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози, повідомив під час брифінгу у понеділок головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

До цього другий бустер був дозволений лише людям із груп ризику.

Також МОЗ затвердило нові схеми вакцинації відповідно до рекомендації WHO, EMA та ECDC та Національної технічної групи експертів з питань імунізації.

Серед основних  змін —вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

Серед іншого зменшено мінімальний термін між базовим курсом та першим бустером. Раніше для цього треба було чекати щонайменше шість місяців, зараз достатньо – пяти. Відповідно до останніх досліджень, йдеться про найбільш оптимальний час

Також дозволено вакцинацію від коронавірусу дітям від 5 років. Раніше в Україні була дозволена вакцинація дітей віком лише від 12 років.

«Для дітей 5-11 років обов’язковою є інформована згода батьків або опікунів. Йдеться про форму N 063-2/о відповідно до статті 43 «Основ законодавства про охорону здоров’я». Щеплення дітей віком від 5 до 11 років здійснюватимуть вакциною Comirnaty від Pfizer. Наразі Україна очікує на відповідну вакцину для дітей, адже це інше дозування. Деталі ми також повідомимо згодом, коли вакцина буде доступна в Україні», - зазначив Кузін.

Загалом дорослі українці від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень від COVID-19 з однієї дози вакцини Janssen або двох доз вакцин CoronaVac чи Comirnaty від Pfizer.

Через п’ять  місяців після первинного (базового) курсу всім людям від 18 років слід зробити перше бустерне щеплення. Його можна зробити також вакциною CoronaVac,  Comirnaty від Pfizer чи Janssen

Через чотири місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

Раніше головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що через вторгнення російських військ в Україну темпи вакцинації українців від коронавірусної інфекції  суттєво знизились — якщо раніше вакцинацію проходило 250 тис осіб в день, то в серпні рівень вакцинації складав  438 тисяч щеплень на місяць.

Про те, чи загрожує нам нова хвиля ковіду та як українська система охорони здоров’я готується до можливих хімічних, біологічних, радіаційних і ядерних ризиків читайте в інтерв’ю Алли Котляр з головним державним санітарним лікарем Ігорем Кузіним «Нова хвиля ковіду і готовність України до хімічних та ядерних атак».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі