Відмова бойовиків від охорони спостерігачів ОБСЄ підтримує російську позицію щодо миротворців ООН в Донбасі - МЗС

Поділитися
Відмова бойовиків від охорони спостерігачів ОБСЄ підтримує російську позицію щодо миротворців ООН в Донбасі - МЗС МЗС стурбоване відмовою бойовиків від захисту спостерігачів ОБСЄ
В українському дипвідомстві закликали Росію та підконтрольних їй терористів поновити захист Місії та забезпечити спостерігачам вільне пересування Донбасом.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість з приводу припинення підконтрольними Кремлю бойовиками ОРДО охорони передової патрульної бази спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в окупованій Горлівці.

"Після відомих проблем із забезпеченням безпеки Донецького офісу СММ ОБСЄ, позбавлення передової патрульної бази СММ ОБСЄ у м. Горлівка фізичної охорони і захисту розглядаємо не інакше, як продовження свідомої практики залякування спостерігачів Місії", - наголосили в українському дипвідомстві.

У МЗС також пов'язали ці дії бойовиків зі спробами створення штучних аргументів на корить російської пропозиції щодо розміщення в Донбасі миротворчої місії ООН. Зокрема, Росія була категорично проти розміщення миротворців ООН на тимчасово неконтрольованій Україною ділянці російсько-українського кордону та закликала ввести їх лише для охорони спостерігачів ОБСЄ.

"Вважаємо, що гарантування безпеки спостерігачів СММ ОБСЄ під час виконання визначених мандатом Місії завдань залишається одним з ключових зобов'язань у контексті імплементації Мінських домовленостей, підпис під якими поставила також і Російська Федерація як сторона конфлікту. Вимагаємо від Російської Федерації невідкладно вжити вичерпних заходів для забезпечення повної безпеки персоналу, об'єктів та майна СММ ОБСЄ на тимчасово окупованій території ОРДОЛО", - наголосили дипломати.

Вони також закликали Росію та підконтрольних їй терористів надати Місії повний і безперешкодний доступ до усіх окупованих районів Донбасу, включно з усією неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.

Читайте також: Проект резолюції по миротворцях в Донбасі Україна узгодить з ключовими гравцями світової політики – Клімкін

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко закликав Раду Безпеки ООН розмістити миротворців в Донбасі у найкоротші терміни. На думку гаранта, миротворці повинні бути розміщені на всій території ОРДЛО та українсько-російському кордоні.

Своєю чергою РФ не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування та вважає, що миротворці повинні забезпечувати безпеку спостерігачів ОБСЄ.

Детальніше про те, чи з'являться "блакитні каски" в Донбасі, читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі