Повний блекаут – це про параліч усіх систем життєзабезпечення, де все зав'язано на електриці – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Повний блекаут – це про параліч усіх систем життєзабезпечення, де все зав'язано на електриці – експерт © Василь Артюшенко, ZN.UA
Мешканці багатоповерхівок у найуразливішому становищі.

Падіння системи електропостачання Києва може викликати параліч усіх систем життєзабезпечення міста, це і є те, що насправді слід називати блекаутом, пояснює директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко у статті «Блекаут – як вижити у великому місті?».

Від стабільного електропостачання залежить робота водогону, каналізації, централізованого опалення. Про електротранспорт без електрики мови нема, як і про мобільний зв’язок та Інтернет. 

«Специфіка систем централізованого опалення та електропостачання в Києві полягає в тому, що вони об’єднані одним технологічним процесом – на ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 і Дарницькій ТЕЦ електрика та тепло виробляються одночасно, тож якщо зупиниться генерація струму, не буде і тепла», - пояснює Сергієнко.

Для подачі тепла до будинків існують 19 підкачувальних станцій і 2,3 тисячі теплопунктів, і всі вони працюють на електриці.

Водогін і каналізаційне господарство міста також критично залежать від наявності електрики, оскільки обидві системи потребують роботи насосів. Крім того, для каналізації необхідна вода, інакше відходи життєдіяльності киян осідатимуть і накопичуватимуться в каналізаційних трубах.

У різні пори року місто щодня потребує від 700 тисячдо 1 млн кубометрів води, що їх подають дві водозабірні станції. Працює система постачання артезіанської води із 376 свердловин, що має 27 насосних водопровідних станцій, 32 станції підкачування, 111 бюветних комплексів і 22 фонтани загальною потужністю 100 тисяч кубометрів на добу.

Система каналізаційних мереж загальною довжиною понад 2,6 тисячкм має 37 каналізаційних насосних станцій. І все це господарство потребує електроенергії.

«У Києві близько 12,5 тисяч багатоквартирних будинків і понад 23 тисячі індивідуальних. Мешканці багатоповерхівок абсолютно залежні від централізованих систем водозабезпечення і каналізації, тепло- і електропостачання, і це робить їх надзвичайно вразливими в умовах війни», - підсумовує автор.

Нагадаємо, 9 грудня ДТЕК «Київські електромережі» запровадили оновлені графіки стабілізаційних відключень електрики, які дають змогу подавати киянам світло лише чотири-шість годин на добу. Тестувати їх почали вже наступного дня.

Жити у режимі, коли світло є лише п’ять-шість годин на добу киянами доведеться принаймні до весни, пояснює автор ZN.UA Ігор Маскалевич. Ракетні удари росіян пошкодили українську енергосистему, проте домогтися її падіння окупанти досі не змогли.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі