Повітряна тривога: що робити, якщо укриття закрите

Поділитися
Повітряна тривога: що робити, якщо укриття закрите © Елеонора Журавльова, ZN.UA
Через недбалість трагедія може повторитися.

В ніч на 1 червня в Десняньскому районі Києва через падіння уламків під час ракетного удару загинуло троє людей, серед яких дитина. Причиною трагедії стало те, що укриття в поліклініці №3, де люди хотіли заховатися від бомбардування, було зачиненим.

Що робити, якщо укриття закрите у Києві

У Київській міській військовій адміністрації зазначили, що в разі виявлення закритих укриттів під час повітряної тривоги потрібно викликати рятувальників.

Для цього треба зателефонувати за номерами 101 або 1551, тоді рятувальники приїдуть та відкриють укриття власноруч.

Також міський голова Києва Віталій Кличко заявив, що вночі роботу укриттів контролюватимуть працівники патрульної поліції.

Що робити, якщо укриття закрите у Львові

 Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що сьогодні в місті буде проведена перевірка укриттів.

«Сьогодні з 18 до 20 год усі укриття, які розташовані у житлових та нежитлових приміщеннях, мають бути відкритими. Це можливість мешканцям зустрітись, перевірити стан своїх сховищ та ще раз домовитись про їхню роботу під час повітряної тривоги», – попередив він.

За словами мера, якщо в цей час укриття буде закрите, або існують інші проблеми з ним – слід звернутися на Гарячу лінію міста за телефоном 1580.

Що робити, якщо ви не можете потрапити в укриття

Закрите укриття під час повітряної тривоги – це порушення права на цивільний захист, пише «1+1». Ви можете вимагати від влади, щоб вона розв'язала цю проблему, оскільки йдеться про ваше життя і вашу безпеку.

У такій ситуації:

  • Якщо укриття закрите або у поганому стані – зафіксуйте це на фото чи відео.
  • Зателефонуйте чи зверніться на електронну пошту райдержадміністрації вашого району у місті. Чітко опишіть ситуацію, а якщо це лист – прикріпіть фото та відео.
  • Адміністрація зобовʼязана зафіксувати ваше звернення та зв'язатися з власником укриття. Також вона має вимагати, аби бомбосховище привели до ладу, а ще аби його відчиняли під час кожної повітряної тривоги.

 В Україні існують інтерактивні карти, на яких можна знайти найбілижче укриття і перевірити його доступність. Нагадаємо, де можна знайти укриття в Києві, Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі та Сумах.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі