Повістки, «затоплені» кораблі і банківські кредити: в ЦПД розповіли про нові фейки від росіян

Поділитися
Повістки, «затоплені» кораблі і банківські кредити: в ЦПД розповіли про нові фейки від росіян © https://dpsu.gov.ua/
Російська пропаганда продовжує спроби ввести в оману власне населення та людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Росіяни продовжують поширювати на тимчасово окупованих територіях України і у соцмережах неправдиву інформацію. 11 червня проросійські Telegram-канали і ЗМІ почали розповсюджувати три нові фейки, щоб дискредитувати українську владу та військових. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації

За інформацією ЦПД, нова добірка фейків стосується українських кораблів, повісток до армії та банківських кредитів українців, які перебувають в окупованих містах.

Першою маніпуляцією росіян є відео, основною темою якого є нібито отримання жінкою «похоронки» про загибель сина, а через декілька днів після цього – повістки з вимогою його прибуття до військового комісаріату. У ЦПД звертають увагу на те, що російську «актрису» видає ламана українська мова, що звучить у кадрі.

Другим фейком російської пропаганди є неправдива інформація про кредити. Її розповсюджує так званий «керівник» Херсонщини Володимир Сальдо, який заявляє, що всі кредити, які люди брали в українських банках, можна не виплачувати. За його словами, «жодної відповідальності за це не буде». Ця інформація не відповідає дійсності.

Третій фейк стосується нібито пошкодження армією РФ українських кораблів. Російські ЗМІ повідомили, що ЗС РФ вивели з ладу українські кораблі «Вінниця» та «Юрій Олефіренко» та навіть опублікували відео затоплення «Вінниці», однак корабель було списано ще у 2021 році.

У ЦПД закликають ретельно перевіряти інформацію та користуватися лише офіційними джерелами української влади та авторитетних ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що окупанти поширюють чергові фейки у Маріуполі.

Чи повинна Україна добиватися на міжнародному рівні визнання Росії державою-терористом? А може, краще — державою-спонсором тероризму? Яка різниця між цими термінами, і, взагалі, чи варто Україні витрачати сили й час на цей напрям боротьби з РФ? Читайте у статті Гюндуза Мамедова «Як нам правильно покарати Росію».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі