Кабінет міністрів України хоче перевірити законність рішення міської ради Харкова про повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала СРСР Георгія Жукова. Для цього уряд звернеться до правоохоронних органів. Із відповідною ініціативою під час засідання Кабміну виступив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко.
У свою чергу міністр юстиції Павло Петренко зауважив, що Кабмін може звернутися до місцевої ради. Очільник Мін'юсту пояснив, що місцева рада є суб'єктом місцевого самоврядування як вищий орган виконавчої влади, щодо неприпустимості порушення закону.
"Також ми маємо право звернутися до правоохоронних органів для того, щоб вони провели перевірку", - додав Петренко.
Так, прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив підготувати відповідне звернення.
19 червня міська рада Харкова проголосувала за повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала СРСР Георгія Жукова. За повернення колишньої назви віддали свої голоси 59 депутатів, проти вступили всього 13 осіб.
Проспекту Жукова присвоїли назву Григоренко в травні 2016 року. Тоді голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін підписав розпорядження щодо перейменування деяких об'єктах міста в рамках декомунізації. Розпорядження також передбачає перейменування станції метро "Маршала Жукова" на "Палац спорту".
Нагадаємо, 8 травня на сайті Харківської міськради були зареєстровані петиції з вимогами прибрати з центрального майдану міста волонтерський намет з меморіалом загиблим військовослужбовцям, а також повернути проспекту Петра Григоренка і станції метро "Палац Спорту", перейменованим у рамках декомунізації в 2016 році головою ОДА Ігорем Райніним, ім'я маршала Жукова.
Мер Харкова Геннадій Кернес публічно закликав підтримати ці петиції і пообіцяв зробити все для реалізації озвучених пропозицій. У рекордні терміни петиції набрали необхідні для їх розгляду п'ять тисяч голосів. Зазначимо, що на сьогоднішній день вже 22 петиції на сайті міськради набрали більше п'яти тисяч голосів, але жодну з них не було розглянуто міською владою. Петиції про знесення волонтерського намету і перейменування також реєструвалися, проте жодна з них не отримувала суттєвої підтримки.