Міська рада Харкова проголосувала за повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала СРСР Георгія Жукова. За повернення колишньої назви віддали свої голоси 59 депутатів, проти вступили всього 13 осіб.
Рішенням міськради також передбачено в честь Петра Григоренка назвати нову вулицю від вул. Римарська до вул. Клочківська.
Проспекту Жукова присвоїли назву Григоренко в травні 2016 року. Тоді голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін підписав розпорядження щодо перейменування деяких об'єктах міста в рамках декомунізації. Розпорядження також передбачає перейменування станції метро "Маршала Жукова" на "Палац спорту".
Зазначимо, що за словами колишнього радянського розвідника, історика і письменника Віктора Суворова, маршал Жуков є винуватцем "найстрашнішої воєнної катастрофи". Адже через нього чотири мільйони військових СРСР під час Другої світової війни потрапили у німецькі табори.
Нагадаємо, 8 травня на сайті Харківської міськради були зареєстровані петиції з вимогами прибрати з центрального майдану міста волонтерський намет з меморіалом загиблим військовослужбовцям, а також повернути проспекту Петра Григоренка і станції метро "Палац Спорту", перейменованим у рамках декомунізації в 2016 році головою ОДА Ігорем Райніним, ім'я маршала Жукова.
Мер Харкова Геннадій Кернес публічно закликав підтримати ці петиції і пообіцяв зробити все для реалізації озвучених пропозицій. У рекордні терміни петиції набрали необхідні для їх розгляду п'ять тисяч голосів. Зазначимо, що на сьогоднішній день вже 22 петиції на сайті міськради набрали більше п'яти тисяч голосів, але жодну з них не було розглянуто міською владою. Петиції про знесення волонтерського намету і перейменування також реєструвалися, проте жодна з них не отримувала суттєвої підтримки.
У неділю, 12 травня, харків'яни провели акцію протесту центрі міста з вимогою до мера Геннадія Кернеса відмовитися від озвучених ним ініціатив знести волонтерську намет "Все для Перемоги" і повернути проспекту Петра Григоренка, перейменованому в рамках декомунізації, ім'я маршала Жукова.
Український інститут національної пам'яті вказав Кернесу на неприпустимість порушення законодавства і нагадав про кримінальну відповідальність за такі діяння.
11 травня Інспекція з паркування міськради винесла організаторам намету припис з вимогою демонтувати його протягом трьох днів.