Поточний карантин не здатний запобігти поширенню коронавірусу в Україні. KSE дала рекомендації

Поділитися
Поточний карантин не здатний запобігти поширенню коронавірусу в Україні. KSE дала рекомендації © odessa.net.ua
Сьогодні українці більше бояться втратити роботу, ніж захворіти на COVID-19. Навесні було навпаки 

Моделювання Київської школи економіки (KSE) показує, що поточний карантин, запроваджений в Україні в умовах пандемії COVID-19, не здатен запобігти стрімкому поширенню коронавірусу та імовірному критичному навантаженню на систему охорони здоров’я вже в першій декаді листопада. KSE попереджає, що в Україні треба змінити систему карантинного зонування.

У Київській школі економіки наголошують, що навіть якщо поступово усі області увійдуть до «червоної» зони у поточному карантині — ріст захворюваності триватиме. 

Серед проблем поточної системи карантинних обмежень у KSE кажуть, що система реагує на наслідки поширення COVID-19, а не запобігає спалахам. 

Фактично у “червоних” зонах діють лише поодинокі обмеження з переліку, встановленого урядом, а рівень дотримання обмежень громадянами — низький. 

Київська школа економіки дала рекомендації, що необхідно змінити:

  • Запровадити проактивні індикатори для впровадження карантинних зон, зокрема показник швидкості росту нових випадків. Це дозволить впроваджувати обмеження там, де розпочинаються активні спалахи інфікування. 
  • Відмовитися від практики вибіркових обмежень. У кожній зоні обмеження повинні бути комплексні. Слід впроваджувати обмеження автоматично, на основі епідемічних показників та відмовитися від практики узгодження обмежень з представниками місцевої влади. 

Сьогодні в Україні зафіксували 7 053 випадки зараження коронавірусом. Це новий антирекорд для країни. За весь час пандемії в країні зафіксовано 322 879 випадків COVID-19.

Напередодні повідомлялося, що жодна з областей не готова до ослаблення карантину в Україні. Згідно з даними міністерства, найбільший рівень захворюваності за останні 14 днів спостерігається в Сумській області - 340,9 випадків на 100 тис. осіб. Крім того, в Хмельницькій області цей показник дорівнює - 326,8, Тернопільській - 312,1 і Харківській - 307,1.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі