Постраждалі під час війни: які причин можуть бути для встановлення інвалідність цивільним

Поділитися
Постраждалі під час війни: які причин можуть бути для встановлення інвалідність цивільним © freepik/freepik
Роз'яснення дали у МОЗ.

Під час війни в Україні спростили процедуру встановлення інвалідності. Цивільна особа, яка постраждала від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння, отримавши інвалідність, має право на встановлення двох причин інвалідності і вибирає одну із них: «особа з інвалідністю внаслідок війни» або  «постраждалий внаслідок дії вибухонебезпечних предметів». Про це пише пресслужба Міністерства охорони здоров'я (МОЗ).

Так, Верховна Рада у січні прийняла закон № 2864, яким внесено зміни до статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що вступив у дію з 5 лютого 2023 року.

У МОЗ пояснили, що медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) можуть встановлювати причину – «особа з інвалідністю внаслідок війни» – на підставі висновку міжвідомчої комісії, яка працює при Міністерстві у справах ветеранів. Положення про діяльність міжвідомчої комісії, перелік документів, період засідання розміщено на сайті Мінветеранів.

Також цивільні особи, які постраждали внаслідок дії вибухонебезпечних предметів, мають право на отримання причини інвалідності як «постраждалі внаслідок дії вибухонебезпечних предметів» відповідно до закону «Про протимінну діяльність в Україні».

«Ця причина інвалідності встановлюється медико-соціальними експертними комісіями на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів», – зазначили у відомстві.

Перелік вибухонебезпечних предметів визначено статтею 1 закону «Про протимінну  діяльність в Україні».

Відповідно до статті 10 цього закону допомога постраждалим особам передбачає надання медичної, психологічної, професійної та соціальної допомоги з метою зменшення наслідків ушкоджень, спричинених вибухонебезпечними предметами.

Також цим законом передбачається виплата постраждалим особам одноразової компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та щорічної допомоги на оздоровлення у сумі, порядок призначення і виплати якої затверджені постановою Кабміну № 1020 «Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України «Про протимінну діяльність в Україні».

Раніше у Міністерстві охорони здоров’я розповіли, як українцям за кордоном оформити довідку про інвалідність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі