Постачання зброї: Україна успішно запровадила логістичну систему LOGFAS від НАТО

Поділитися
Вдосконалення системи логістики має підвищити боєздатність ЗСУ, наголошують в Міноборони.

В Україні запущено три рівні обліку постачання та використання зброї: програма LOGFAS від НАТО, «Каравай» та модуль на базі інформаційно-аналітичної системи «СОТА». Завдяки інтеграції LOGFAS із модулем «СОТА» забезпечується повний контроль кожної одиниці зброї, що потрапляє на територію України  від країн-партнерів, повідомляє Міністерство оборони.

  • Сервіс підтримки логістичних операцій LOGFAS (Logistic Functional Area Services) – інтегрований набір програмних систем, розроблений для підтримки логістичного забезпечення НАТО, використовується з 1995 року. Дозволяє збирати, зберігати, обробляти, аналізувати, відображати та розповсюджувати інформацію для підтримки логістичних операцій. 
  • Модуль ІАС «СОТА» щодо моніторингу постачання Україні озброєння від країн-партнерів був уведений в дію 24 лютого 2022 року. Він дозволяє контролювати нові поставки озброєння за статусами (наприклад, готово до відвантаження, у дорозі чи отримано ЗСУ) та країнами-надавачами, аналізувати поставки зброї в часовому розрізі, за періодами взяття на озброєння, країнами-надавачами, відповідністю стандартам НАТО, віднесенням до радянських зразків озброєння тощо. Модуль передбачає можливість розрахунку постачань боєприпасів до одиниць озброєння, моніторингу виконання планів поставок, розподілу отриманого озброєння.
  • Система «Каравай» - результат спільної роботи діджитал команд України і міжнародної спільноти. Створена для управління процесу подання заявок на допомогу від України і процесу обробки цих заявок країнами-партнерами. Дозволяє ідентифікувати, яка допомога потрібна, деталі цієї допомоги.

«Ми підвищуємо взаємосумісність з Північноатлантичним альянсом на рівні стандартів і процедур. Мій вислів про те, що Україна вже де-факто стала членом НАТО – це не перебільшення. І ми будемо наполегливо рухатись далі. Нагадаю, що на останній зустрічі у форматі «Рамштайн» наші партнери високого оцінили зусилля України щодо забезпечення контролю на усіх етапах постачання та використання зброї», - сказав міністр оборони Олексій Резніков.

Наразі вже затверджена дорожня карта масштабування LOGFAS до кінця 2022 року та на 2023 рік. «Ця програма стане одним з головних інструментів цифровізації логістики у Збройних Силах і забезпечить логістичне планування не тільки міжнародної допомоги, а і повного переліку наявних в ЗСУ ресурсів», - зазначають в Міноборони. 

За інформацією відомства, зараз уже підготовлено понад 300 фахівців-операторів LOGFAS для ЗСУ. До кінця листопада буде розгорнуто 350 робочих місць операторів LOGFAS, щоб охопити всі рівні від стратегічного командування до рівня бригади.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі