Резніков пояснив, чому Україна не може займатися контрабандою зброї

Поділитися
Резніков пояснив, чому Україна не може займатися контрабандою зброї © Facebook/Генштаб ЗСУ
За словами Резнікова, деякі наші союзники направили в Україну військових представників для спостереження за потоком пожертвуваної ними зброї. Інші країни можуть зробити так само.

Україна не може займатися контрабандою зброї, заявив міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв'ю Financial Times.

"Нам треба вижити. У нас немає причин вивозити контрабандою зброю з України", - сказав міністр і додав, що українці вкрай зацікавлені у тому, щоб зберегти все обладнання на суму 10 мільярдів доларів, надане західними союзниками.

Резніков уточнив, що Україна використовує програмне забезпечення НАТО, придбане у 2019 році, для відстеження призначення та використання зброї, наданої Заходом, до якої можуть отримати доступ союзники з НАТО. Проте вказується, що він мав обмежену кількість ліцензій та навчених користувачів, яких Київ зараз намагається збільшити.

Система, яка зараз керується лише централізовано, буде поширена на рівень бригад та, можливо, батальйонів. Київ консультуватиметься зі своїми партнерами про те, як далеко її розгорнути. Україна також розробляє дві інші системи стеження, які працюватимуть паралельно із програмним забезпеченням НАТО.

Резніков підкреслив, що немає жодних шансів, що системи важкого озброєння, такі як 155-мм гаубиці або ракетні системи, поставлені США, будуть вкрадені. За його словами, у них були GPS-трекери, а західні військові супутники також могли стежити за великим обладнанням.

Зенітні ракети Stinger та легкі безпілотники-камікадзе, які викликають особливе занепокоєння у західних чиновників, враховуючи їхню портативність, призначалися лише для сил спеціального призначення України і, отже, перебували під суворим контролем, незважаючи на відсутність GPS-відстеження, запевняє міністр.

«Я обговорюю це з партнерами, я обговорюю це з іншими міністрами оборони - у вас є побоювання? Вони кажуть "ні"», - додав Резніков.

Заклики встановити жорсткіший контроль за американською військовою допомогою Україні, а також претензії на адресу українського Офісу президента нещодавно почали звучати від конгресвумен українського походження Вікторії Спартц. На даний момент вони викликали лише легке інформаційне хвилювання в Україні, але, як показує нещодавня історія відносин Києва та Вашингтона, іноді легкі кола від кинутого в каламутну воду каменю можуть призвести до справжнього шторму. Детальніше про це читайте у статті Тетяни Силіної «Спартц проти Єрмака та обидва – проти України».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі