Поспіх у прийнятті євроінтеграційних законів про ЗМІ може перекреслити їх позитивний ефект

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Поспіх у прийнятті євроінтеграційних законів про ЗМІ може перекреслити їх позитивний ефект Верховна Рада занадто поспішає прийняти євроінтеграційні закони.
На думку експертів, закони про громадське телебачення і радіо, а також про реформу державних друкованих ЗМІ потребують доопрацювання.

Євроінтеграційні закони про суспільне телебачення і роздержавлення друкованих ЗМІ приймаються з такою поспішністю, що можуть перекреслити весь позитивний ефект від їх прийняття. Про це в статті для ZN.UA пише президент асоціації медіаюристів Тетяна Котюжинська.

Юрист нагадала, що 10 жовтня в Україні стануть реальністю два важливих закони - "Про суспільне телебачення і радіо в Україні" та "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації". Підготовка та обговорення проектів законів ведеться більше 15 років.

"Кабінет міністрів повинен прийняти підзаконні акти, від яких багато в чому залежить, чи будуть виконуватися, і як саме будуть виконуватися прийняті зараз євроінтеграційні медіазакони. У Кабміну на все про все - шість місяців для реформування телебачення і ще менше часу для газет", - зазначила вона.

Депутати, залишають багато питань "на потім", обіцяють швидко прийняти зміни в законодавство, якщо виникне така необхідність, однак медіаюрист допускає, що внесення правок у недосконалі закони може розтягнутися на роки.

Тетяна Котюжинська навела приклади недосконалості євроінтеграційних законів.

"Передбачається, що рішення місцевих рад, обов'язкові для опублікування, будуть друкувати офіційні видання центральних органів влади, а іншу публічну інформацію органів самоврядування, обов'язковість публікації якої встановлено законодавством (наприклад, про проведення громадських слухань по генплану), може друкувати будь-яка газета на підставі договору з місцевою радою. В якому саме виданні, і яким тиражем буде опубліковано рішення або оголошення - невідомо. Цінність такої публікації "невідомо де" - вельми сумнівна як для громадян, так і опозиційних депутатів місцевої ради. Адже найчастіше саме такі публікації в місцевій газеті дозволяють активним і небайдужим запобігти прийняттю незаконних рішень або оскаржити їх", - пише медіаюрист.

"Така ж історія з фінансуванням, яке має передбачити Кабмін, а до цього він повинен розробити положення про таке фінансування. У проекті, наприклад, передбачається одночасна обов'язковість фінансової підтримки місцевих газет з Державного бюджету і заборона фінансувати газети з бюджету. До чого призведуть такі різночитання, зрозуміло", - додала вона.

За словами Тетяни Котюжинської, Національна спілка журналістів вимагає лише врахувати, що штучна поспішність у прийнятті і неувага до важливих деталей призведуть до нездійсненним законам, невиправданих бюджетних витрат, розчарувань журналістів і аудиторії.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Тетяни Котюжинської "Так довго запрягали, що немає часу їхати". !zn

Читайте також:

За півроку в Україні втричі зросла кількість випадків цензури і перешкоджання роботі журналістів

Рада зобов'язала власників ЗМІ відкривати акціонерів

Міліція попросила журналістів не лізти в епіцентр подій

Українські журналісти оцінили свободу слова в країні "на трієчку"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі