Посол України в Німеччині: українці відчують позитивні зміни через три роки

Поділитися
Посол України в Німеччині: українці відчують позитивні зміни через три роки Мельник переконаний, що українці відчують позитивні зміни. © Flickr/Heinrich-Böll-Stiftung
Мельник пояснив, чим відрізняється Україна до і після Майдану і коли вдасться повернути Крим.

Попри усі труднощі, більшість українців не шкодує, що два роки тому відбулися масові протести на 3. Про це в інтерв'ю Bild сказав посол України в Німеччині Андрій Мельник.

За його словами, тоді українці "повернули собі свободу і гордість за самих себе". На його думку, той процес, через який зараз проходить Україна, - це болючий процес одужання, який триватиме якийсь час.

"Зараз громадянське суспільство з великим інтересом стежить за тим, що робить влада. В цьому полягає велика різниця між тим, що було до Майдана, і тим, що після. Зараз жодна людина при владі не може собі дозволити поводитися так, як йому заманеться, як це було в часи Януковича. Сьогодні громадяни не допустять, щоб сталося щось таке, що суперечило б їхнім інтересам чи було проти демократії і свободи. Це найважливіше. Я думаю, що організм України стає здоровішим і сильнішим з кожним днем", - сказав український посол.

На питання про надто повільну боротьбу з корупцією в Україні Мельник відповів, що все ж сьогодні Київ зробив хоч і недостатньо, але більше, ніж будь-коли з 1991 року. Він згадав про створення НАБУ, про роботу 200 антикорупційних слідчих і про "безпрецедентну" систему електронного декларування, через яку чиновники повинні вказати свої статки, а українці їх можуть проконтролювати.

В інтерв'ю посол в Німеччині також визнав, що зміни в Україні помітили далеко не всі.

"Зараз люди відчувають ще занадто мало покращень. Впродовж трьох років зміни нарешті стануть відчутними і для маленької людини в Україні – в гаманці, в судовій системі, в умовах свободи. Хабарі більше будуть непотрібні. Ми зазнаємо поразки, якщо люди не відчують, що Революція гідності привела до певних позитивних наслідків", - сказав Мельник.

Також в інтерв'ю він висловив переконання, що Крим і Донбас повернуться в склад України. Це станеться "не завтра", однак, на думку посла, українці проявлять терплячість і зможуть з часом добитися повернення захоплених територій.

Раніше старший науковий співробітник Інституту євроатлантичного співробітництва Андреас Умланд в статті для Atlantic Council писав, що реформи в Україні не зайдуть далеко без вирішення проблем безпеки. Адже чим успішнішими будуть позитивні зміни в Україні, тим більш агресивно буде поводитися Росія.

Тим часом, видання Blommberg писало, що Дональд Трамп і повільні реформатори штовхають Україну ближче до Росії. Друзі Києва на Заході вважають, що українському уряду потрібно подвоїти зусилля у створенні сильної економіки і інститутів, а також якомога швидше завершити програму МВФ.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі