Про це пише в своїй статті для ZN.UA з посиланням на власні джерела колишній заступник голови СБУ Віктор Трепак.
"Фактично, США пред'явили верховній владі України дипломатичний ультиматум, невиконання якого матиме для неї негативними наслідками. А це означає: головний стратегічний міжнародній партнер України переконався в тому, що політичне керівництво України взяло курс назад у минуле; що його проєвропейська риторика вочевидь не узгоджується його реальними діями", - йдеться в статті.
Як зазначає Трепак, судячи з усього, генпрокурор Ю. Луценко намагався якось згладити критичне ставлення до ідеї законопроекту про розширення повноважень генпрокурора в частині визначення підслідності корупційних справ і Генпрокуратури як ініціатора його розробки при особистій зустрічі з керівниками закордонних дипломатичних представництв держав - членів ЄС, США і Японії, коли запевнив їх у тому, що його відомство займає виключно конструктивну позицію і не має наміру зазіхати на незалежність новостворених антикорупційних органів".
Нагадаємо, як пише Трепак, нова владна команда взяла під свій контроль "старі" правоохоронні органи (ГПУ, СБУ та МВС) і активно займається "прирученням" нових - НАБУ і САП.
Детальніше про ситуацію з антикорупційними органами в Україні читайте у статті Віктора Трепака "Правоохоронна реформа на фінішному старті" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".