У Мелітополі відсьогодні діють нові правила роботи громадського транспорту. Через значне поширення коронавірусу Запорізькій області загрожує перехід до «червоної зони», тож міська влада вирішила посилити контроль за епідситуацією.
За рішенням комісії з ТЕБ та НС, перевезення пасажирів у міських автобусах здійснюється лише у визначені години: з 6:00 до 9:00 та з 16:00 до 19:00. А водії та пасажири зобов’язані мати при собі один з цих документів:
- Негативний ПЛР чи експрестест на антиген, проведений не більш як за 72 години;
- Документ, що підтверджує повний курс вакцинації/щеплення однією дозою дводозної вакцини;
- Жовтий COVID-сертифікат (міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат, що підтверджує щеплення однією дозою вакцини від коронавірусу);
- Зелений COVID-сертифікат (аналогічний документ, що підтверджує щеплення двома дозами);
- Підтверджену довідку про одужання від ковіду (за допомогою застосунку «Дія» або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг).
Учням до 18 років потрібно мати при собі довідку з навчального закладу.
Посилення карантину негативно вплинуло на роботу громадського транспорту. На виконання карантинних вимог, водії «Спринтерів» брали лише сидячих пасажирів, через це на зупинках утворились великі черги.
Крім того, за даними місцевих ЗМІ, частина перевізників проігнорувала нові вимоги, водії не отримали необхідні документи і відмовились виходити на маршрут. Подекуди водії відмовлялись брати учнів через «відсутність фото» в учнівському квитку чи з інших причин.
Нехтували правилами й пасажири – дехто намагався потрапити до салону без необхідних документів і отримували відмову водіїв, які пояснювали, що не хочуть платити 14 тисяч гривень штрафу. Хоча технічними засобами перевірки сертифікатів і довідок водіїв не забезпечили.
Нагадаємо, з 23 вересня Україна перебуває у «жовтій зоні» епіднебезпеки. В усіх регіонах діють нові правила карантину, що стосуються роботи громадських і навчальних закладів; для вакцинованих передбачені привілеї.
На думку міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, епідситуація в країні погіршується, однак говорити про запровадження нового локдауну поки що рано. За прогнозами науковців, пік нової хвилі припаде на кінець жовтня-листопад, коли фіксуватимуть 15-18 нових випадків на добу.
На тлі погіршення епідситуації МОЗ намагається наростити темпи вакцинації населення, що залишаються доволі низькими. Щепленим українцям обіцяють різноманітні бонуси, крім того, у МОЗ визначили категорії працівників, котрі підлягають обов’язковій вакцинації.