Експерти Київської школи економіки (KSE) вважають за потрібне прискорити темпи вакцинації від коронавірусу в зв'язку з поширенням у світі більш заразного штаму «Дельта».
Зростання захворюваності в країнах Європи є зовнішньою загрозою для України, вважає керівник Центру економіки охорони здоров'я KSE Юрій Ганіченко.
«Ми спостерігаємо серйозне зростання захворюваності в Європі, і цей спалах невдовзі може прийти до України. Таким чином, вакцинація є критично важливою. (...) За останній тиждень темпи вакцинації в Україні зросли на чверть. В середньому вакцинується 81 тисяч осіб на добу. Цей тренд має прискорюватися», - підкреслив він на онлайн-презентації аналізу епідситуації в Україні.
У KSE підрахували: для вакцинації 70% населення до кінця року потрібно робити втричі більше щеплень - близько 250 тисяч на добу.
За його словами, зараз ситуація із захворюваністю на ковід в Україні стабільно хороша: добові шпиталізації продовжують падати на 10% за тиждень, кількість пацієнтів скорочується на 15% за тиждень, а середньодобова смертність загалом по Україні вийшла на рівень річного плато 2020 року - 17 померлих на добу.
«У липні-вересні ми не очікуємо більшого зростання в смертності (від 54 тисяч до 70 тисяч від початку пандемії), навіть в разі спалаху. Водночас спалах ми очікуємо вже цього літа », - цитує Ганіченка «Інтерфакс-Україна».
У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта». За словами голови Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Гейбреєсуса, цю мутацію виявлено вже в 98 країнах.
В Україні штам «Дельта» офіційно «з'явився» лише 23 червня. У відповідь на запитання ZN.UA очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, як його відомство готується протидіяти новому штаму.
16 червня, уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 серпня та запровадив низку нововведень щодо правил перетину кордонну та епідзонування. Що вже відомо про новий штам коронавірусу, читайте у нашому матеріалі.