Президент України Петро Порошенко на заході у зв'язку з 85-ю річницею Голодомору заявив про те, що відповідальність за події 1932-1933 років лежить на Росії як правонаступниці СРСР. За його словами, цей злочин проти українського народу не має терміну давності, передає прес-служба президента.
"Історична відповідальність за Голодомор лежить на Російській Федерації як правонаступниці СРСР, і цей злочин не має терміну давності. Росія знову, як і сто років тому, розгорнула агресію проти України, щоб повернути її в імперію. У Кремлі знову ненавидять і бояться вільну європейську Україну. Але я точно знаю: вони вже не зможуть повернути колесо історії у зворотному напрямку", - сказав Порошенко.
Він також додав, що "Україна впевнено йде своїм шляхом". Напередодні річниці, зазначив Порошенко, українці почули від Папи Франциска слова у пам'ять про жертв Голодомору, також зі співчуттям та підтримкою до народу України звернувся Вселенський патріарх Варфоломій.
"Ця трагедія говорить сама за себе, серед інших жорстоких вчинків проти людства і Божого творіння, здійснених у двадцятому столітті, саме Голодомор стоїть окремо", - процитував Порошенко звернення Вселенського патріарха.
Президент також повідомив про те, що сьогодні в Києві на міжнародному форумі "Україна пам'ятає - світ визнає", присвяченому 85-річчю Голодомору, взяли участь представники 50 країн.
День пам'яті жертв голодоморів щорічно відзначається четвертої суботи листопада. Цього дня в українських церквах проходять поминальні богослужіння. У меморіальних заходах беруть участь офіційні особи та представники іноземних делегацій. До пам'ятників жертвам Голодомору приносять лампади, символічні горщики з зерном та фрукти. Цього дня також проводиться всеукраїнська акція "Свічка пам'яті", а о 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання в пам'ять про мільйони загиблих.
У грудні 2016 року Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.
Крім України, Голодомор визнали геноцидом 15 держав, серед яких Канада, Польща, Португалія, Грузія, Литва, Латвія, Естонія та інші.
У червні група конгресменів винесла на розгляд Палати Представників Конгресу США проект резолюції про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українців, який був спланований радянським тоталітарним режимом на чолі з диктатором Йосипом Сталіним. У жовтні 2018 року за відповідну резолюцію проголосував Сенат США.
Ще дев'ять країн, а також ПАРЄ і Європардламент приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу.
Докладніше читайте в матеріалі Сергія Махуна "Чи готовий світ почути правду про Голодомор?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".