Порошенко закликав ввести відповідальність за невизнання Голодомору і Голокосту

Поділитися
Порошенко закликав ввести відповідальність за невизнання Голодомору і Голокосту В Україні проходять заходи до Дня пам'яті жертв Голодоморів © Официальный твиттер президента Украины Петра Порошенко
Прийшов час прийняти закон про відповідальність за невизнання цих двох жахливих трагедій, сказав президент.

Президент Петро Порошенко виступає за прийняття закону про відповідальність за невизнання Голодомору 1932-33 років і Голокосту. Про це він заявив у Києві під час заходу пам'яті жертв Голодоморів в Україні.

"Думаю, прийшов час і нам самим прийняти закон про відповідальність за невизнання цих двох безпрецедентно жахливих трагедій (Голодомору і Голокосту, - ред.). Для чого? Щоб ті, хто буде жити після нас, дотримувалися закону України про визнання Голодомору геноцидом українського народу", - сказав президент.

Він підкреслив, що і нащадки повинні знати про те, що це був не просто штучний голод, а ретельно спланований голодомор.

"Більше того - геноцид, за всіма ознаками, які визначено в Конвенції ООН від 9 грудня 48-го року. Щоб на всіх континентах усвідомили, що не визнавати Голодомор - так само аморально, як і заперечувати Голокост", - додав Порошенко.

Президент також нагадав, що 14 країн визнали Голодомор геноцидом, і українські дипломати продовжують доносити істину народам усього світу.

"У березні цього року Асамблея Португалії визначила Голодомор геноцидом. На початку листопада в Конгресі США... також представлений проект відповідної резолюції. Ми дякуємо американським друзям та партнерам і очікуємо результативне голосування на Капітолійському пагорбі", - сказав глава держави.

Порошенко також висловив побажання, щоб в Росії відбулися зміни, при яких її нова еліта теж визнала Голодомор геноцидом, або "хоча б покаялася за нього".

Як свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг", три чверті громадян України (77%) згодні з твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, не погодилися з цим 13% опитаних, не визначилися - 11%.

Нагадаємо, що в грудні минулого року Верховна Рада звернулася до демократичних держав світу із закликом визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу.

Крім України, Голодомор визнали геноцидом 15 держав, серед яких Канада, Польща, Португалія, Грузія, Австралія, Литва, Латвія і Естонія. Ще дев'ять країн приймали резолюції про засудження Голодомору як злочину радянського тоталітарного режиму проти українського народу. Конгрес США голосував за відповідні резолюції у 2003, 2006 і 2008 роках.

Детальніше про геноцид українського народу читайте у статті Світлани Орел "Ті, хто не хотів помирати мовчки…" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі