У відповіді Порошенко сказано, що "Mail.ru Group" (контролює соцмережу "Вконтакте") і "Яндекс" "широко використовуються російськими спецслужбами для просування російської пропаганди і проведення спеціальних інформаційних операцій проти України і її громадян". Діяльність цих ресурсів, за словами Порошенка, демонструє "намагання маніпулювати суспільною свідомістю шляхом поширення недостовірної, неповної та упередженої інформації, сприяння присутнього, на жаль, в Україні протестному антиукраїнського потенціалу, залучення його в антинародні акції та масові заворушення".
Автор петиції писав в ній, що мережа "Вконтакте" "це величезна рекламна платформа, яка допомагає в реалізації вітчизняного продукту, творчості, контенту і т. д. Втрата даної платформи вкрай негативно позначиться на вітчизняному виробнику будь-якого виду товарів, послуг та івентів". Крім того, автор нагадує про те, що у відстеження антиукраїнського контенту в російській соціальній мережі може допомогти в боротьбі з пропагандою РФ.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко своїм указом від 15 травня ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". В оновлений перелік юридичних осіб, до яких застосовуються санкції, внесені, зокрема, ТОВ "Яндекс", ТОВ "Мейл.РУ Україна", а також багато інших відомих російських компанії.
Документ фактично забороняє в Україні діяльність російських інтернет-сервісів, а також найбільших російськомовних соцмереж – "ВКонтакте" і "Одноклассники". Заборона діятиме протягом трьох років.
Незважаючи на це, українські користувачі поки що мають можливість обійти блокування, використовуючи Tor або VPN-сервіси. Заступник голови Адміністрації президента України Дмитро Шимків підтвердив, що абсолютно повністю заблокувати російські соціальні мережі неможливо, проте необхідно зменшити їх українську аудиторію.