Згідно декларації про активи віргінської офшорної компанії Intraco Management Ltd її бенефіціаром є громадянин України Сергій Зайцев, людина з таким же ім'ям і прізвищем є заступником генерального директора корпорації "Рошен", а також співвласником ТОВ "Центрально-Європейська Кондитерська Фабрика".
Також в документі зазначено адресу реєстрації Зайцева: Київ, вул. Електриків 29-а. "Саме за цією адресою на Рибальському острові в Києві зареєстровано ціле кубло фірм старих друзів: Порошенко, Кононенко, Зайцева, Свинарчука (Гладковського)", - пише журналіст.
За цією адресою знаходиться штаб-квартира заводу "Ленінська кузня", акціонером якої є президент України Петро Порошенко, а компанія "Рошен" зареєстрована за адресою: м. Київ, вул. Електриків, 26/9.
4 квітня, видання Лига.net, пославшись на митні декларації, кі опинилися у розпорядженні редакції, повідомило, що офшорна компанія Intraco Management Ltd (Британські Віргінські острови) займається торговими операціями з продуктами, а також паливом виробництва Московського НПЗ, який належить "Газпрому".
На зв'язок даної компанії з Порошенком і Кононенком раніше вказало британське видання The Guardian.
Про зв'язок Кононенка з офшорною компанією Intraco Management Ltd у жовтні 2015 року заявляв екс-голова СБУ Валентин Наливайченко. За його словами, дана фірма щомісяця виводить з України від 100 до 300 тисяч доларів.
Кононенко категорично спростував свою причетність до офшорної компанії. "Повторю ще раз - інформація про нібито причетність Президента Порошенко і мене в компанію Intraco Management Ltd не відповідає дійсності. Чому взагалі ця компанія займається мені, природно, невідомо... українським журналістам варто було б перевіряти свої джерела, якщо, звичайно, вони насправді зацікавлені в подачі правдивої інформації", – написав Кононенко у своєму Facebook близько місяця тому.
9 травня консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, у якій міститься інформація про більш ніж 300 тисяч офшорних компаній.
На офіційному сайті консорціуму оприлюднена інформація про компанії, зареєстровані у більше ніж 30 офшорних юрисдикціях, зокрема, Панамі, Багамських, Сейшельських і Британських Віргінських островах.
З цих документів стає зрозуміло, яким чином деякі багаті й впливові люди використовують офшорні компанії для ухилення від податків і обходу санкцій.
Напередодні анонімний викривач, опублікував перший пакет "панамських документів" пояснив свій вчинок необхідністю боротися з "всепроникною катастрофічною корупцією" і анонсував передачу журналістам нової інформації, якою він володіє.
Перша частина раслседования була опублікована 3 квітня.