Ця реєстрація відбулася на тлі одного з найбільш кривавих боїв у війні на Сході України. Про це сьогодні пише видання The Guardian, нагадуючи, що 20 серпня 2014 року, за день до реєстрації офшорної фірми Порошенка, українські війська потрапили в оточення біля міста Іловайськ. Тоді загинули близько тисячі солдатів, а ще кілька сотень були поранені і захоплені в полон.
Документи панамської компанії свідчать про те, що президент України в цей час використав кіпрського агента для реєстрації своєї нової компанії на Британських Віргінських островах. Видання пише, що загалом у цьому немає ніяких незаконних дій. Порошенко подав довідку і рекомендації від київського "Міжнародного інвестиційного банку".
"В листі, датованому жовтнем 2014 року, який також був позначений грифом "конфіденційно", сказано, що Порошенко був клієнтом "Міжнародного інвестиційного банку" з 2009 року і проводив усі свої розрахунки належним чином. Щоправда, в ньому не було вказано, що Порошенко – власник банку", - йдеться в статті.
В листі до панамської компанії Mossack Fonseca агент з Кіпру описує українського президента як "особу, яка бере участь в політиці". Однак він запевняє, що нова компанія Порошенка "не буде мати нічого спільного з його політичною діяльністю" і називає її "холдинговою компанією групи кіпріотських і українських компаній Roshen Group".
"Той факт, що Порошенко займався створенням нової офшорної структури, будучи президентом в той же час, коли його країна була втягнута в конфлікт, в ході якого загинули понад 9 тисяч людей, щонайменше змушує здивуватися", - пише The Guardian, нагадуючи, що в Україні і світі українську владу якраз критикують за не проведення реформ і відсутність боротьби з корупцією.
3 квітня міжнародні журналісти-розслідувачі (OCCRP і ICIJ) і цілий ряд великих ЗМІ одночасно оприлюднили розслідування "Панамські документи", в якому йдеться про численні офшорні компанії, що використовуються лідерами держав, політиками і відомими спортсменами. Згідно з документами, 21 серпня 2014 року на Британських Віргінських островах була зареєстрована компанія Prime Asset Partners Limited, власником якої є Порошенко. Восени 2014 року Prime Asset Partners Limited заснувала на Кіпрі компанію CEE Confectionery Investments Limited, яка, в свою чергу, заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV. При цьому в опублікованій інформації також вказувалося, що така корпоративна реструктуризація була підготовчою стадією для подальшого продажу групи "Рошен".
4 квітня Петро Порошенко заявив, що ставши президентом, він відійшов від управління активами, доручивши цю справу відповідним консалтинговим та юридичним компаніям. "Очікую, що вони нададуть вичерпні пояснення для української та міжнародної преси", - заявив Порошенко.
14 січня президент України Петро Порошенко заявив, що передав свою частку в корпорації "Рошен" в траст, який заснований на моделі "сліпий траст".