Президент України Петро Порошенко під час заходів з нагоди Дня Гідності і Свободи повідомив, що присвоїв двом учасникам Євромайдану та антитерористичної операції звання Героїв України.
"Я особливо хотів би відмітити двох хлопців, які назавжди залишилися 18-річними, які були на Майдані за покликом душі. Це Сергій Табала - кіборг "Сєвер"...і 18-річний волинянин Андрій Снітко, під Іловайськом накрив власним тілом російську гранату, рятуючи побратимів українців", - сказав Порошенко під час виступу.
Він наголосив, що прийняв рішення до річниці Євромайдану нагородити найвидатніших 18-річних майданівців званням Героїв України - посмертно.
Порошенко попросив присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам'ять всіх Героїв полеглих на полях російсько-української війни, а також Героїв Небесної Сотні
"Присвоїв Сергієві Табалі та Андрієві Снітку, учасникам Майдану, які добровольцями пішли на фронт, звання Героїв України – посмертно", - написав Порошенко в Twitter.
Присвоїв Сергієві Табалі та Андрієві Снітку, учасникам Майдану, які добровольцями пішли на фронт, звання Героїв України – посмертно pic.twitter.com/xWGYP319Px
- Петро Порошенко (@poroshenko) 21 ноября 2016 г.
21 листопада Україна відзначає третю річницю Євромайдану – День Гідності і Свободи.
Напередодні ввечері, 20 листопада, президент України Петро Порошенко привітав українців з Днем Гідності і Свободи. Перед Днем гідності та Свободи президент у своєму зверненні нагадав, що Євромайдан зібрався "без будь-яких політиків". А після побиття перших учасників "Беркутом" на вулиці вийшли мільйони українців.
За його словами, після перемоги Революції переваги над режимом виявилося, що від державного апарату "залишився тільки штурвал, та й той гнилий". Порошенко підкреслив, що в економіці, щоб уникнути дефолту і катастрофи, уряд не мало ніякого іншого виходу, як вдатися до жорстких і непопулярних заходів, на які сусіди України пішли ще в 90-х.
На початку листопада 2014 року президент України Петро Порошенко підписав указ про відзначення країні Дня Гідності і Свободи 21 листопада – у річницю початку акцій в підтримку підписання договору про асоціацію з Європейським Союзом, які переросли в Революцію Гідності. Святкова дата встановлена в ознаменування "почала доленосних для України подій " Помаранчевої революції і Революції Гідності".